"Spójrz na świat oczami dziecka". Rekolekcje adwentowe Michała Olszewskiego i Michała Legana

"Spójrz na świat oczami dziecka". Rekolekcje adwentowe Michała Olszewskiego i Michała Legana
Fot. Profetopl / YouTube
Profetopl / YouTube / pk

"Dla mnie te rekolekcje to droga nawrócenia. Przez ostatnie lata zacząłem zatracać ewangelizacyjny wymiar szopki. Patrząc, jak po Wszystkich Świętych markety i centra handlowe przystrajały się w skarpety z Mikołajem, mi również zaczęło się to udzielać". Posłuchaj pierwszego odcinka rekolekcji "Wołek i Osiołek" Michała Olszewskiego SCJ i Michała Legana OSPPE.

- Papież szczególnie zaprasza nas, aby kontemplować prostotę, ubóstwo wcielenia, oblicze Jezusa nowonarodzonego w sposób liturgiczny i jednocześnie robiąc to, co najprostsze, co dzieje się w każdym rodzinnym domu, gdy dzieci ze starszymi, z babcią i dziadkiem, uczą się tajemnic chrześcijaństwa tak po prostu, w  atmosferze rodzinnego domu - mówią zakonnicy na początku rekolekcji.

- Szopka jest po to, żeby się zachwycić. Każdy dzień na oddziale neonatologii, każdy dzień na oddziale położniczym to Boże Narodzenie, bo obserwujemy najpiękniejsze misterium na świecie, obserwujemy najpiękniejszy cud, jaki może zaistnieć. Dziecko się rodzi i to objawia narodzenie Pana Boga - mówi o. Michał Legan OSSPE.

- Dla mnie te rekolekcje to droga nawrócenia. Przez ostatnie lata zacząłem zatracać ewangelizacyjny wymiar szopki. Patrząc, jak po Wszystkich Świętych markety i centra handlowe przystrajały się w skarpety z Mikołajem, mi również zaczęło się to udzielać - wyznaje s. Michał Olszewski SCJ.

DEON.PL POLECA

Posłuchaj całego odcinka:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

"Spójrz na świat oczami dziecka". Rekolekcje adwentowe Michała Olszewskiego i Michała Legana
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.