Zobacz spotkanie z bp. Piotrem Jareckim i Tomaszem Krzyżakiem

Zobacz spotkanie z bp. Piotrem Jareckim i Tomaszem Krzyżakiem
Redakcja DEON.pl

Mamy być prorokami, ale boimy się mówić prawdę, żeby nie stracić czegoś z rzeczy doczesnych i nie zostać wytrąconymi z codziennej wygody. Boimy się iść do tych środowisk, z którymi nam nie po drodze, dlatego zamiast głosić Jezusa, to tylko krytykujemy. Dołączcie do spotkania, które właśnie się rozpoczyna.

Transmisja rozpocznie się o godz. 18:00

DEON.PL POLECA

"Kryzys prorocki to chyba największe wyzwanie naszych czasów" - diagnozuje biskup Piotr Jarecki. Mamy być prorokami, ale boimy się mówić prawdę, żeby nie stracić czegoś z rzeczy doczesnych i nie zostać wytrąconymi z codziennej wygody. Boimy się iść do tych środowisk, z którymi nam nie po drodze, dlatego zamiast głosić Jezusa, to tylko krytykujemy.

"Chrystus nie powołał Kościoła dla niego samego, tylko po to, by był ośrodkiem przekształcania świata. Robimy to?" - pyta biskup w rozmowie z Tomaszem Krzyżakiem.

Jak pokonać lęk przed obcymi, ale i przed naszymi braćmi? Czy umiemy przyjmować miłosierdzie i je dawać innym, tak, żeby skruszyć serca z kamienia? Gdzie znaleźć prawdziwych proroków i jak ich obudzić? I dlaczego autentycznie przeżywana Ewangelia jest rewolucyjna?

O tych tematach porozmawiamy z bp. Piotrem Jareckim i Tomaszem Krzyżakiem, autorami książki "Obudzić proroków". Spotkanie poprowadzi Karol Kleczka.

Dołączcie do naszego wydarzenia na Facebooku i dajcie znać, że będziecie [LINK]


11 lat temu, we wspomnienie św. Stanisława Kostki, wystartował portal DEON.pl. Przez cały ten czas staramy się z pasją realizować nasze motto: "Przybliżać Kościół światu i świat Kościołowi".

Dbając o bezpieczeństwo naszych czytelników w tym wyjątkowym czasie, wszystkie spotkania, jakie zaplanowaliśmy, odbędą się za pośrednictwem transmisji live. Do udziału w nich już teraz serdecznie zapraszamy.

***

Spotkanie odbędzie się w naszej formule DEON Live Stream i będą transmitowane on-line na naszym profilu facebookowym @portalDEON oraz kanale DEON Live [YouTube].

Już teraz możecie zadać pytania naszym gościom. Jeśli chcecie to zrobić, kierujcie je na adres: pytania@deon.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zobacz spotkanie z bp. Piotrem Jareckim i Tomaszem Krzyżakiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.