Szarbel to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!

Szarbel to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
DEON.pl

Św. Szarbel, mnich i pustelnik, zamieszkujący w XIX wieku grotę w pobliżu klasztoru św. Marona w Annaya (Liban), od dnia swojej śmierci w 1898 roku przyczynił się do cudownego odzyskania zdrowia psychicznego i fizycznego przez ponad 10 tys. osób różnych wyznań. Wychowywany w ubogiej rodzinie maronickich chrześcijan w młodym wieku opuścił dom. Chciał prowadzić życie pustelnika. 23 lata swojego życia spędził w odosobnieniu, mieszkając samotnie, surowo poszcząc i odprawiając eucharystię. Był całkowicie posłuszny, nigdy nie opuszczał samotni bez zgody przełożonych. Zmarł w Wigilię 24 grudnia 1898 roku na skutek udaru, którego dostał w trakcie odprawiania mszy świętej.

Jak napisała o nim Anna Wilczyńska: Mimo że zmarł w opinii świętości, wieść o nim rozniosła się po świecie dopiero po jego śmierci. Odkryto wówczas, że z jego grobu nie tylko emanuje dziwne światło, które było widoczne w całej okolicy przez 45 dni, ale też, że wydobywają się z niego nieznane ciecze. Kilkukrotnie przeprowadzana ekshumacja udowodniła, że ciało świętego wciąż pozostaje w nienaruszonym stanie, utrzymuje temperaturę ciała zdrowego człowieka i dalej wydziela przyjemny zapach oraz nieznanego pochodzenia płyn. Ostatnie otwarcie grobu świętego, w 1950 roku, przyczyniło się do znacznego wzrostu ruchu pielgrzymkowego i niesamowitego pomnożenia uzdrowień za sprawą Charbela.

Aby wylosować świętego, kliknij w baner:Modlitwa za wstawiennictwem św. Szarbela:
Boże Ojcze Przenajświętszy, który tak ogromnie ukochałeś człowieka, że zesłałeś swojego jedynego Syna dla jego zbawienia, który zesłałeś mu na zawsze swojego Ducha Świętego, aby objawił mu to wszystko, co musi poznać, by stać się Twoim przybranym synem i aby uznał Jezusa za Twojego Jedynego Syna. Błagam Cię o spełnienie mojej prośby (wymień prośbę), w imię miłości, którą ślubowałeś człowiekowi i którą pragnę ofiarować Tobie za wstawiennictwem św. Szarbela, którego miłość do Ciebie była niezmierzona. Albowiem człowiek jest zaproszony, by żyć jako stworzony na Twój obraz i Twoje podobieństwo. Jest on przeznaczony do tego, by być w Tobie i z Tobą, by prosić w Twoje imię o wszystko, czego potrzebuje, bo jedynie Ty jesteś zdolny do dania mu tego, zwłaszcza jeśli błaga Cię przez wstawiennictwo Twojego ukochanego Świętego Szarbela. Amen.

Podziel się swoim świętym na Facebooku i zainspiruj innych!Jeśli potrzebujesz wsparcia lub zmagasz się z trudnościami, mamy dla Ciebie specjalną propozycję. Kto wie, może dzięki patronowi, którego wylosujesz, zmieni się twoje życie? Zachęcamy Cię do wylosowania świętego, który będzie Ci towarzyszył. Możesz modlić się za jego wstawiennictwem i prosić go o pomoc w trudnych chwilach. Losowanie świętych to nasz noworoczny projekt, w którym chcemy zainspirować Was do wejścia w relację ze świętymi, którzy orędują za nami w niebie!

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Katarzyna Stokłosa

Szarbel – człowiek, który wyprosił u Boga tysiące cudów

Libański mnich, pustelnik i asceta, który w Polsce pomógł już rzeszom potrzebujących. Współcześni mówili o nim „święty Bogiem upojony”. Jego życie było niezwykle proste, a zarazem...

Skomentuj artykuł

Szarbel to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.