Szustak o kontrowersjach wokół jego filmu o aborcji: cieszę się, że tak się stało. Wyraziłem to, co naprawdę myślę

Szustak o kontrowersjach wokół jego filmu o aborcji: cieszę się, że tak się stało. Wyraziłem to, co naprawdę myślę
fot. Langusta na palmie / Deposit Photos
Langusta na palmie / FB / sz

Dominikanin postanowił odpowiedzieć na zarzuty, jakie sformułowała wobec niego Weronika Kostrzewa oraz Tomasz Samołyk. W kwestii hejtu, jaki go spotkał w komentarzach internautów powiedział: "Kościół stał się obrzydliwym miejscem, jeśli chodzi o nasze rozmowy. Jesteśmy tak ohydni dla siebie, że głowa mała. (…) Nigdy nie będę na takim poziomie dyskutował”.

Jego polemikę z Weroniką Kostrzewą i Tomaszem Samołykiem skomentował Dariusz Piórkowski SJ, który na swoim profilu facebookowym napisał:

Bardzo polecam kolejnego vloga o. Adama Szustaka OP, w którym odpowiada on na polemikę Weroniki Kostrzewy i Tomasza Samołyka o kompromisie aborcyjnym.

Zgadzam się z o. Adamem we wszystkim (dotyczy zwłaszcza części, w której mierzy się z argumentami). Sam się przymierzam do napisania tekstu o roli prawa w społeczeństwie i chrześcijaństwie. Częściowo już to poruszyłem w moim tekście o kompromisie aborcyjnym.

DEON.PL POLECA


Odpowiedź Adama jest miejscami subtelna, ale klarowna. I radzę wytrzymać do końca, bo naprawdę wiele to rozjaśnia i daje do myślenia. No i znowu powtarzam, że bardzo sie cieszę, gdy potrafimy tak dyskutować. Sprawy się pogłębiają, precyzujemy, szukamy prawdy. Tylko tak możemy budować jedność w Kościele. Zakładanie dobrej woli w drugim. Otwarcie na to, co może wnieść nowego, czego ja nie widzę, nie dostrzegam. Słuchanie i rozmowa. Kultura i argumenty merytoryczne.

Bardzo polecam kolejnego vloga o. Adama Szustaka OP, w którym odpowiada on na polemikę Weroniki Kostrzewy i Tomasza...

Opublikowany przez Dariusza Piórkowskiego SJ Czwartek, 5 marca 2020

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP

Poznaj historię Eliasza, który „powstał jak ogień”; walcząc w nocy, przezwyciężył swoje słabości i odkrył własną tożsamość.

Ojciec Adam nikogo nie głaszcze w tej książce. Pokazuje dosadnie i wprost co dzieje się z marnymi facetami...

Skomentuj artykuł

Szustak o kontrowersjach wokół jego filmu o aborcji: cieszę się, że tak się stało. Wyraziłem to, co naprawdę myślę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.