Szymon Reich z "Top Model" zachęca do spotkania Taizé: to wydarzenie pokaże, jak mało potrzeba do szczęścia

Szymon Reich z "Top Model" zachęca do spotkania Taizé: to wydarzenie pokaże, jak mało potrzeba do szczęścia
(fot. facebook.com)
1 rok temu
stacja7.pl / facebook.com / jb

Szymon Reich był uczestnikiem 7. edycji programu "Top Model". Już wtedy mówił o swojej wierze, a dzisiaj zachęca do udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych Taizé we Wrocławiu w wywiadzie dla stacji7.

Zapisy na spotkanie trwają do 30 listopada, zapisz się już dzisiaj.

Szymon wyznaje, że pierwszy raz odwiedził Taizé rok po ŚDM w Polsce, które "mocno wpłynęły na jego wiarę". Kiedy przeprowadził się do Warszawy, zaczął chodzić na spotkania grupy "Most", duszpasterzem był ksiądz organizujący wyjazdy do Taizé .

To, co najbardziej go pociąga w tej wspólnocie to ekumenizm, czyli według niego otwartość i szukanie dialogu. "Zawsze mówię, że w Taizé miłość wisi w powietrzu". Przypomina o dwóch filarach wspólnoty, którymi są miłosierdzie i prostota. Mówi: "tam nikt się nie wywyższa, bracia też siedzą w kościele na ziemi". 

W "Top Model" już w pierwszym odcinku powiedział, że jest ministrantem i lektorem, ale "potem ogarnął go strach, jak inni to odbiorą". Nie spotkał się jednak z hejtem z tego powodu. Podkreśla, że swoją pracę jest w stanie połączyć z wyznawanymi wartościami. Dodaje: "ja dążę do świętości, do tego, żeby być dobrym człowiekiem".

Mówiąc o Bogu w trzech słowach, mówi: "Miłość, Ojciec, Zaopatrzyciel". Szymon Reich będzie uczestniczył w Europejskim Spotkaniu Młodych we Wrocławiu. Mówi o nim: "to wydarzenie pozytywnie cię zaskoczy i pokaże, jak mało potrzeba do szczęścia. Pogłębisz też relacje z Bogiem oraz innymi ludźmi".

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
30,03 zł
42,90 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Szymon Reich z "Top Model" zachęca do spotkania Taizé: to wydarzenie pokaże, jak mało potrzeba do szczęścia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.