Ta modlitwa Benedykta XVI może przemienić twoje życie w Wielkim Poście. Odmawiaj ją codziennie

Ta modlitwa Benedykta XVI może przemienić twoje życie w Wielkim Poście. Odmawiaj ją codziennie
liturgia.pl / misyjne.pl / mł

"Panie Jezu Chryste, uwolnij nas z obawy, że nasze życie może się nam wymknąć, jeśli nie chwycimy wszystkiego, co niesie". To modlitwa ułożona przez papieża Benedykta XVI. To właśnie ona może ci pomóc w Wielkim Poście, by przeżyć ten czas głębiej i otworzyć serce na Boże słowo i działanie.

Modlitwa została ułożona przez papieża jako modlitwa wstępna do drogi krzyżowej w Koloseum w 2005 roku.

Modlitwa papieża Benedykta XVI na Wielki Post

Panie Jezu Chryste, dla nas przyjąłeś los ziarna pszenicy, które pada w ziemię i obumiera by wydać plon obfity. Zapraszasz nas, byśmy kroczyli za Tobą tą drogą, gdy mówisz: „Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne” My jednak jesteśmy przywiązani do naszego życia. Nie chcemy go porzucić, ale zachować je w całości dla siebie. Chcemy je posiąść, a nie ofiarować. Ty jednak nas poprzedzasz i ukazujesz, że możemy ocalić nasze życie jedynie ofiarując je. 

Dopomóż nam wejść na drogę krzyża całymi sobą i na zawsze pozostać na Twej drodze. Uwolnij nas od lęku przed krzyżem, ze strachu przed wyśmianiem przez innych, z obawy, że nasze życie może się nam wymknąć , jeśli nie chwycimy wszystkiego co niesie. Pomóż nam demaskować pokusy, które obiecują życie, lecz których ułudy zostawiają w nas ostatecznie pustkę i zawód. Pomóż nam nie chcieć zawładnąć życiem, ale je dawać. Dopomóż, abyśmy towarzysząc Ci na drodze pszenicznego ziarna, znaleźli w „traceniu życia” drogę miłości, drogę, która prawdziwie daje życie, życie w obfitości.

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI

Każdy z nas jest wezwany do tego, by zrozumieć, że gdy prosimy Pana o coś w modlitwie, nie powinniśmy oczekiwać, że spełni się natychmiast nasza wola, lecz powinniśmy raczej zdać się na wolę Ojca i...

Skomentuj artykuł

Ta modlitwa Benedykta XVI może przemienić twoje życie w Wielkim Poście. Odmawiaj ją codziennie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.