Tego świętego możesz nie kojarzyć. Gdy masz pilną sprawę, módl się do niego

Tego świętego możesz nie kojarzyć. Gdy masz pilną sprawę, módl się do niego
Fot. depositphotos.com
hozana.org / wikipedia.org / tk

Wielu mogło nie słyszeć o świętym Ekspedycie, patronie w sprawach pilnych, studentów czy stron sądowych. Nic w tym dziwnego, ponieważ o wspomnianym świętym nie wiadomo prawie nic. Ani w jakim żył okresie, ani kiedy poniósł męczeńską śmierć.

Wspomnienie świętego Ekspedyta przypada 19 kwietnia. Jest on wymieniany w "Martyrologium Rzymskim" i "Breviarium Syriacum".

DEON.PL POLECAW ikonografii św. Ekspedyta przedstawia się jako wodza legionu wojskowego. Depcze on kruka z napisem Cras (łac. Jutro) i trzyma krzyż z napisem Hodie (łac. Dzisiaj). Legenda głosi, że w dzień swojego nawrócenia na chrześcijaństwo, Ekspedytowi ukazał się diabeł w postaci kruka. Miał on namawiać świętego, aby swoje postanowienie zrealizował następnego dnia. Ekspedyt nie uległ pokusie. Zmiażdżył ptaka, oświadczając: "Zostanę chrześcijaninem dzisiejszego dnia".

Oto modlitwa o pilne wstawiennictwo świętego Ekspedyta

Nasz drogi męczenniku i opiekunie, święty Ekspedycie, ty, który wiesz, co jest konieczne i co jest niezwłocznie potrzebne, błagam cię, wstaw się przed Trójcą Świętą, aby przez twoją łaskę moja prośba była spełniona… (wymień swoją prośbę). Obym otrzymał twoje błogosławieństwo i życzliwość. W imię naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.

Źródło: hozana.org / wikipedia.org / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk, Aneta Kuberska-Bębas

Jak wiele dzisiejszy Kościół ma wspólnego z Jezusem?

Czy Kościół zabrał nam wolność, którą podarował nam Chrystus? Wierzymy w jednego Boga, czy może w trzech? Czy to, co święte, kończy się na progu świątyni? Czy...

Skomentuj artykuł

Tego świętego możesz nie kojarzyć. Gdy masz pilną sprawę, módl się do niego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.