Jeśli starasz się ze wszystkich sił i ciągle nie wychodzi, czytaj ten psalm. Pomoże ci się pozbierać

Jeśli starasz się ze wszystkich sił i ciągle nie wychodzi, czytaj ten psalm. Pomoże ci się pozbierać
Pallottinum / Maluczko

Jeśli Twoja wizja życia rozbiła się właśnie w drobny mak. Jeśli to, co planujesz, ciągle nie wychodzi i nie wiadomo, dlaczego. Jeśli starasz się ze wszystkich sił, ale konsekwencje kiepskich wyborów nie pozwalają ci iść naprzód - módl się tym psalmem.

Gdy tracisz poczucie szczęścia, odmawiaj ten psalm

Poczucie osamotnienia, brak szczęścia: to dwa sygnały, które mówią: zatrzymaj się, zastanów. I to właśnie podpowiada nam psalm 25. Doświadczenie, że nic nam nie wychodzi tak, ja chcemy, to też najczęściej moment, w którym zaczynamy się zastanawiać, czy idziemy dobrą ścieżką i jaki właściwie pomysł miał na na Bóg. Jeśli tak się czujesz - czytaj i rozważaj psalm 25. 

DEON.PL POLECATen psalm jest dla ludzi, którzy czują, że zgubili drogę

Razem z Wydawnictwem Pallottinum i twórcami bloga Maluczko przygotowaliśmy dla ciebie rozważanie psalmu 25. Jeśli tylko możesz, przygotuj sobie teraz notes i długopis (albo jego cyfrową wersję, choć gorąco polecamy analogową!), zrób filiżankę czegoś dobrego do picia i podaruj sobie kwadrans spokoju na spotkanie ze Słowem i samym sobą. 

PSALM 25

Daj mi poznać drogi Twoje, Panie,
i naucz mnie Twoich ścieżek!

Prowadź mnie według Twej prawdy i pouczaj,
bo Ty jesteś Bóg, mój Zbawca,
i w Tobie mam zawsze nadzieję.

Wspomnij na miłosierdzie Twe, Panie,
na łaski Twoje, co trwają od wieków.
Nie wspominaj grzechów,
ale o mnie pamiętaj w Twojej łaskawości

Wejrzyj na mnie i zmiłuj się nade mną,
bo jestem samotny i nieszczęśliwy.

Jest taki jeden moment, w którym człowiek rozpaczliwie chce poznać Boże ścieżki i Jego pomysł na życie. To moment, w którym nasza wizja życia i szczęścia rozbiła się właśnie w drobny mak. Nic nie wychodzi i nie wiadomo dlaczego, i choć człowiek stara się ze wszystkich sił, jest już tak zaplątany w konsekwencje swoich kiepskich decyzji i działań, że kręci się w kółko. Jest samotny i nieszczęśliwy.

To są dwa sygnały, które mówią: zatrzymaj się, zastanów: samotność i brak szczęścia. Można szukać na nie wielu lekarstw, ale doświadczenie tysięcy lat mówi, że jest jeden, skuteczny sposób: pokora. Pokora w zejściu ze swoich zaplanowanych ścieżek i wejściu na boże, często zupełnie inne, niż sobie wymyśliliśmy. I dające poczucie sensu, przynależność, miłość, radość.

Pytania do rozważania Psalmu 22

Daj sobie czas, żeby na nie odpowiedzieć. Posłuchaj, co podpowie Ci twoje serce. 

Który twój grzech najbardziej cię poranił?
Czego nie umiesz sobie wybaczyć?
Jaką ważną decyzję chcesz w głębi serca zmienić, choć nie wierzysz, że się da?

---

Komentarz i pytania do rozważania są fragmentem notatnika "Psalmy. Notes duchowy do spotkań ze Słowem". Ten nietypowy notes wydany przez Wydawnictwo Pallottinum to proste narzędzie, które pomoże ci przeczytać i rozważyć Księgę Psalmów i krok po kroku poprowadzi cię do dobrej i mocnej relacji z Bogiem i spełnionego życia. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Notes stanowi narzędzie, które pomoże ci przeczytać i rozważyć Psalmy, celem wejścia w relację z Tym, który jest obecny w Biblii, z Żywym Słowem - Jezusem Chrystusem.

Został tak zaprojektowany, by można było w ciągu...

Skomentuj artykuł

Jeśli starasz się ze wszystkich sił i ciągle nie wychodzi, czytaj ten psalm. Pomoże ci się pozbierać
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.