„To była niespodzianka dla całej rodziny”. Pięć sióstr wstąpiło do jednego zgromadzenia

„To była niespodzianka dla całej rodziny”. Pięć sióstr wstąpiło do jednego zgromadzenia
(Fot. Youtube/Iesu Communio)
cope.es/http://zakony-na-swiecie.blogspot.com/Youtube/dm

Trzynaście lat temu Amanda poczuła wezwanie Boga do prowadzenia życia kontemplacyjnego i poszła za tym. Wstąpiła do Instytutu „Iesu Communio”. Kobieta ma pięć sióstr i brata.  W tamtym czasie jej hiszpańska rodzina nie wyróżniała się niczym szczególnym do czasu, kiedy inne siostry Amandy również odkryły w sobie powołanie i wstąpiły do tego samego zgromadzenia.

Jordán, Amanda, Francesca, Ruth María i Nazaret - wszystkie otrzymały powołanie do życia zakonnego w Instytucie „Iesu Communio”, ale każda w innym momencie. Sprawę opisał portal cope.es. 

Pierwszą z sióstr, która wstąpiła do Instytutu była Jordan i było to rewolucją dla jej rodziny. Rok później, do tego samego zgromadzenia wstąpiła Amada i Francesca. Dwa miesiące po nich przyszła kolej na najstarszą z sióstr - Ruth Maríę. I na końcu do „Iesu Communio” wstąpiła Nazaret, która początkowo odczuwał lęk przed wstąpieniem zgromadzenia, ponieważ nie mogła zrozumieć, że Bóg wzywa do życia konsekrowanego wszystkie siostry.

- To była niespodzianka dla rodziny, że Pan powołał nas pięcioro w ciągu zaledwie dwóch lat do „Iesu Communio” - wyjaśnia Amada, która opowiadając ich historię na kanale YouTube Instytutu.

Kobieta początkowo chciała założyć rodzinę, jednak wszystko zmieniło się, gdy kilka sióstr z Instytutu odwiedziło jej parafię. - Widziałam je bardzo szczęśliwe, uwolnione od cierpienia. Było to spotkanie, na którym siostry przekazują to, co Jezus w nich uczynił, uzdrowił - wyjaśnia dzisiaj zakonnica.

Pięć sióstr przebywa obecnie w zgromadzeniu „Iesu Communio”. Jego założycielką jest siostra Verónica (María Berzosa Marijose). Dom generalny Instytutu znajduje się w Hiszpanii.

„Iesu Communio” jest wspólnotą o charakterze kontemplacyjnym, choć nie klauzurowym. Jej charyzmatem jest życie w komunii z Chrystusem i Kościołem.

Każdy klasztor zgromadzenia ma być domem, gdzie prowadzi się głębokie życie duchowe, promieniujące na zewnątrz i pociągające ku Chrystusowi ludzi żyjących w świecie. Główną formą apostolstwa jest przyjmowanie w gościnę ludzi, których co weekend do klasztoru przybywa kilkaset z całej Hiszpanii, aby dzielić się z nimi doświadczeniem wiary. 

cope.es/http://zakony-na-swiecie.blogspot.com/Youtube/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

„To była niespodzianka dla całej rodziny”. Pięć sióstr wstąpiło do jednego zgromadzenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.