W tym miejscu świętemu Stanisławowi Kostce objawiła się Matka Boża

W tym miejscu świętemu Stanisławowi Kostce objawiła się Matka Boża
(fot. pogłębiarka / youtube)
1 rok temu
Pogłębiarka

Pokój w Wiedniu, w którym mieszkał święty Stanisław Kostka, był zwyczajnym, małym pomieszczeniem. Teraz na tym miejscu jest piękna kaplica. Dlaczego? Bo to właśnie tam miał objawienie.

Do tej kaplicy dotarło «na stopa» dwóch młodych jezuitów z Polski i na filmie pokazuje swoje przygody po drodze. Przechodząc przez trudne chwile, w których nie wiedzieli, czy ktoś zatrzyma się dla nich i ich zabierze samochodem, opowiadają historie związane z życiem świętego Stanisława Kostki.

Oglądaj przygodę Daniela Wojdy SJ i Wojciecha Leśniaka SJ w Wiedniu:

W Wiedniu Kostka spędził intensywne, ale i śmiertelnie trudne dla siebie chwile - w pewnym momencie prawie dosłownie. To miejsce, do którego Stanisław wraz z bratem został wysłany przez rodziców w celach edukacyjnych. W kolegium jezuitów szybko posuwał się w nauce i był gorliwym uczniem.

Tam jednak też poważnie się rozchorował. Było to po części konsekwencją surowego trybu życia, który sobie narzucił. Duża ilość godzin poświęconych nauce w ciągu dnia nie zostawiała miejsca na modlitwę - dlatego robił to w nocy. Często pościł, a jego młody organizm domagał się odpoczynku.

Zaczął się wtedy modlić za wstawiennictwem świętej Barbary o dobrą śmierć. Balansował na granicy życia i śmierci. Poprosił o Komunię świętą, jednak protestant, u którego mieszkał święty Stanisław w trakcie swojej nauki, nie chciał wpuścić do leżącego w łóżku chorego, kapłana katolickiego z nią.

Z pomocą przyszła Kostce właśnie święta Barbara. Miał objawienie, w którym ona przyszła do niego w towarzystwie aniołów, udzielając mu Komunii. W czasie tej samej choroby do świętego przyszła Matka Boża, która wręczyła mu Dzieciątko Jezus. Wtedy dostał od niej zaproszenie do wstąpienia do zakonu jezuitów. Od tego momentu rozpoczęło się jego zdrowienie. Stanisław postanowił odpowiedzieć na zaproszenie Maryi.

Czytaj także: Święty Stanisław Kostka wciąż potrafi zaskakiwać »

Droga jezuitów śladami Stasia Kostki pod nazwą "StachuTrip" będzie kontynuowana w najbliższym czasie na portalu Deon.pl. Autorzy relacji filmowej z wyprawy tworzą kanał Pogłębiarka, na którym też pierwotnie się ona ukazała.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Daniel Wojda SJ
14,94 zł
24,90 zł

Odkryj w sobie duchowy potencjał

Przed użyciem tej książki prosimy o dokładne zaznajomienie się z instrukcją, nawet jeżeli używasz podobnego produktu. Instrukcję należy zachować do ewentualnego zastosowania w przyszłości.

Pogłębiarka: najbardziej zaawansowane narzędzie służące dobrej...

Skomentuj artykuł

W tym miejscu świętemu Stanisławowi Kostce objawiła się Matka Boża
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

W tym miejscu świętemu Stanisławowi Kostce objawiła się Matka Boża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.