W Wielkim Poście modlę się za kard. Grzegorza Rysia. Wylosuj biskupa, którego otoczysz duchowym wsparciem

W Wielkim Poście modlę się za kard. Grzegorza Rysia. Wylosuj biskupa, którego otoczysz duchowym wsparciem
Kard. Grzegorz Ryś (fot. episkopat.pl / flickr.com)
Deon.pl

Kard. Grzegorz Ryś urodził się 9 lutego 1964 roku w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął w roku 1988, biskupie w 2011, na arcybiskupa został mianowany w 2017 roku, natomiast do godności kardynalskiej został wyniesiony w 2023 roku. Kard. Ryś kieruje archidiecezją łódzką, a jego zawołanie biskupie brzmi: "Moc w słabości".

Współpracownikami kard. Rysia są bp Ireneusz Pękalski, bp Marek Marczak, a także arcybiskup senior Władysław Ziółek, których również otaczamy naszą modlitwą.

Aby wylosować swojego biskupa, kliknij w baner:


Modlitwa za kardynała Grzegorza Rysia i jego współpracowników, którą będziemy odmawiać w Wielkim Poście:

Panie Jezu, Ty zechciałeś zbudować Twój Kościół na ziemi, dlatego posłałeś Świętych Apostołów, aby nauczali i chrzcili wszystkie narody oraz prowadzili je na drodze do Zbawienia. Dziękujemy Ci za łaskę wiary, którą otrzymaliśmy za ich pośrednictwem i prosimy Cię: obdarz łaską naszego pasterza, księdza kardynała Grzegorza Rysia, który pełni apostolską misję wśród nas.

Wybrałeś go spośród Twego ludu i ustanowiłeś biskupem, aby opiekował się i kierował tą trzodą, którą Duch Święty mu wyznaczył. Wspomóż go Panie, aby był dobrym pasterzem, który troszczy się o swą trzodę, pilnuje i przewodzi jej ze świętą mocą, mądrością w miłości.

Umocnij go i jego urząd, oraz błogosław mu pełnią Twych łask. Wzmacniaj w nim każdego dnia moc Ducha Świętego, którą otrzymał podczas święceń jako następca apostołów. Spraw, by miłość płynąca z Twego serca panowała w nim i by mądrość Ducha Świętego kierowała jego postępowaniem tak, aby jego słowa oraz czyny wydały bogate owoce duchowe i pomogły budować Twe królestwo w naszym kraju.

Prosimy Cię Panie, który jesteś miłosierny, daj mu, jego współpracownikom i nam wszystkim wciąż większą pewność Twojej miłości i opieki tak, abyśmy razem mogli podołać wszystkim trudnościom. Panie Boże, napełnij nasze serca cierpliwością i uczuciem pojednania. Nie pozwól, aby trudności i zwątpienie odwiodły nas od Ciebie, który przez Twój Krzyż i Zmartwychwstanie prowadzisz nas wszystkich w Twoim Świetle, Twym pokoju i radości.

O to prosimy Cię Boże, przez Chrystusa Pana naszego. Amen. (źródło: Parafia w Bergen)

Pod Twoją obronę…

Koniecznie podziel się "swoim" biskupem na Facebooku i zainspiruj innych do modlitwy!


Cały Kościół bardzo potrzebuje naszej modlitwy. Dlatego w Wielkim Poście, zamiast klasycznych wyrzeczeń, proponujemy wam wyzwanie "WYLOSUJ BISKUPA". Polega ono na otoczeniu modlitwą konkretnego biskupa diecezjalnego, jego biskupów pomocniczych, biskupów seniorów oraz całej diecezji, której służą.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Wielkim Poście modlę się za kard. Grzegorza Rysia. Wylosuj biskupa, którego otoczysz duchowym wsparciem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.