10 najlepszych cytatów C. S. Lewisa

10 najlepszych cytatów C. S. Lewisa
(fot. shutterstock.com)
C. S. Lewis / ml

Gdyby żył, miałby 118 lat. Clive Staples Lewis, znany przede wszystkim z cyklu "Opowieści z Narnii" był także wybitnym chrześcijańskim myślicielem i publicystą. Wybraliśmy dla was 10 najlepszych cytatów z jego tekstów.

1. "Kochać to znaczy być wrażliwym".

2. "Przyjaźń rodzi się w momencie, gdy jedna osoba mówi do drugiej: Co? Ty też? Myślałem, że tylko ja".

3. "Ci, którzy kochają, muszą czasami ranić".

DEON.PL POLECA

4. "Kochać, a potem utracić to, co kochaliśmy - to wpisane jest w nasza naturę. Jeśli nie potrafimy znieść utraty, pochłania nas zło".

5. "Istnieją dwa równe i przeciwne sobie błędy, które mogą być popełnione przez ludzkość odnośnie demonów. Pierwszy, to niewiara w ich istnienie. Drugi, to wierzyć i być aż zanadto i niezdrowo nimi zainteresowanym".

6. "W naszych przyjemnościach Bóg zwraca się do nas szeptem, w naszym sumieniu przemawia zwykłym głosem, w naszym cierpieniu - krzyczy do nas; cierpienie to Jego megafon, który służy do obudzenia głuchego świata".

7. "Wierzę w chrześcijaństwo tak, jak w słońce: nie tylko dlatego, że je widzę, lecz także dzięki temu, że widzę wszystko pozostałe".

8. "Musiałem się jeszcze nauczyć, że wszystkie relacje międzyludzkie kończą się cierpieniem - oto cena, jakiej nasza niedoskonałość pozwoliła Szatanowi zażądać za nasze prawo do miłości".

9. "Raz będąc już blisko końca, powiedziałem, Jeśli będziesz mogła, jeśli to dozwolone, przyjdź do mnie, gdy znajdę się na łożu śmierci. Dozwolone? - odrzekła. - Niebo z trudem by mnie zatrzymało. A jeśli chodzi o piekło, rozwaliłabym je na kawałki".

10. "Najwięcej warte może być jednak to, co najmniej rozumiemy".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

10 najlepszych cytatów C. S. Lewisa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.