Czy za pedofilię w Kościele odpowiedzialni są księża-homoseksualiści? [WYJAŚNIAMY]

Czy za pedofilię w Kościele odpowiedzialni są księża-homoseksualiści? [WYJAŚNIAMY]
(fot. shutterstock.com)

Nawet wśród poważanych osób pojawiły się głosy, że "główną żyłą pedofilii" w Kościele jest "tolerancja dla homoseksualistów wśród kleru". Jaki jest związek między homoseksualizmem a pedofilią? Zapytaliśmy specjalistów.

O powiązaniu homoseksualizmu z pedofilią zrobiło się głośno po tym, gdy w sieci pojawiły się zarzuty abpa Viganò, byłego nuncjusza apostolskiego w USA, który stwierdził m.in., że w Kościele funkcjonuje homo-lobby, które kryje księży molestujących chłopców.

 

Pedofilia i zarzuty wobec papieża

Wiele portali sugeruje, że skoro ok. 80 procent ofiar księży to chłopcy, to "z pewnością ma to związek z aktywnością homoseksualną".

W odpowiedzi na zarzuty abpa Viganò odpowiedział m.in. kard. Blase Cupich, który nazwał raport byłego nuncjusza "zadziwiającym": - Wszelkie wzmianki, jakie kiedykolwiek poczyniłem na ten temat [tj. na temat homoseksualizu - przyp. red.] zawsze opierały się na wnioskach z badań "Causes and Context" opublikowanych przez John Jay School of Criminal Justice w 2011 roku - czytamy w oświadczeniu kard. Cupicha.

"Dane kliniczne nie wspierają hipotezy, że znacznie bardziej prawdopodobne jest wykorzystanie seksualne dzieci przez księży o tożsamości homoseksualnej lub tych, którzy angażowali się w zachowania seksualne z innymi mężczyznami niż przez księży o orientacji lub zachowaniach heteroseksualnych" - mówią wyniki badań z John Jay School of Criminal Justice, które badało tysiące przypadków molestowania seksualnego dzieci w latach 1950-2010 w USA.

 

Czy pedofilia to homoseksualizm?

- Te dwie rzeczy, orientacja seksualna (homoseksualizm) i zaburzenie preferencji seksualnej (pedofilia) nie mają ze sobą nic wspólnego - mówi Ewa Kusz, psycholog i seksuolog z Centrum Ochrony Dziecka.

- Orientacja seksualna mówi nam, jaka płeć jest dla nas atrakcyjna. Pedofilia zaś to zaburzenie preferencji seksualnej [parafilii], "w której osiągnięcie satysfakcji seksualnej jest uzależnione od pojawienia się specyficznych przedmiotów, rytuałów czy sytuacji" (za: Psychologia Zaburzeń, GWP, 2003, s. 630). Głównym lub wyłącznym obiektem seksualnym pedofila jest dziecko, przed okresem dojrzewania - dodaje Ewa Kusz.

Dlaczego zatem proporcja ofiar molestowania nieletnich jest odwrócona w przypadku kleru (80 proc. ofiar księży to chłopcy, w ogólnych statystykach ok. 2/3 stanowią dziewczynki)? - Jest kilka powodów - wskazuje Ewa Kusz - Po pierwsze chłopcy są bardziej dostępni księżom, którzy często pracują z ministrantami, grupami sportowymi itd. Po drugie wśród kapłanów - sprawców wykorzystania seksualnego - wielu jest niedojrzałych psycho-seksualnie. Oznacza, to że nie są oni zdolni do nawiązania dojrzałych relacji z osobami dorosłymi, w tym kontaktów seksualnych. Boją się własnej seksualności, więc ją wypierają.

- Inna przyczyną jest to, że dla niektórych kapłanów chłopcy są obiektem zastępczym, gdyż mają wdrukowane myślenie, że nie wypada im się spotykać z kobietami - tłumaczy Ewa Kusz.

Homoseksualizm i nasze uprzedzenia

Również w oświadczeniu prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza z 2014 roku, prezesa Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, zalecono, by rozróżnić "homoseksualizm" i "pedofilię".

 

"Homoseksualność per se nie implikuje żadnej szczególnej predyspozycji do zakazanego prawem seksualnego wykorzystywania dzieci" - zaznaczył prof. Lew-Starowicz - "Znakomita większość przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci w Polsce jest popełniana przez heteroseksualnych mężczyzn i ma miejsce w rodzinie (tj. wykorzystywanie dziewczynek przez mężczyzn będących członkami ich rodzin - np. przez ojca, ojczyma, dziadka, wuja itd.)".

- Należy powiedzieć jasno, że nie ma żadnych badań potwierdzających tego typu związki. - podkreśla Ewa Kusz - Doszukiwanie się ich to objaw uprzedzeń i braku wiedzy.

Na homofobiczny aspekt przypisywania osobom homoseksualnym skłonności do seksualnego wykorzystania dzieci wskazuje również prof. Lew-Starowicz: "stanowi to nieuprawnione nadużycie, a rozpowszechnianie skojarzenia miedzy homoseksualnością a pedofilią jest domeną ludzi nieświadomych i niekompetentnych, bądź też uprzedzonych do ludzi homoseksualnych i sprzeciwiających się prawom obywatelskim tych osób" - napisał w oświadczeniu prezes PTS.

Karol Wilczyński - dziennikarz DEON.pl. Współtworzy islamistablog.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Red. Adam Żak SJ, Ewa Kusz
35,10 zł
39,00 zł

Książka Seksualne wykorzystywanie małoletnich w Kościele. Problem – odpowiedź Kościoła – doświadczenie polskie daje Czytelnikom rozległą orientację w problematyce wykorzystywania małoletnich w Kościele oraz wyobrażenie o jego skutkach i skali zagadnienia (…). Ukazując całą złożoność...

Skomentuj artykuł

Czy za pedofilię w Kościele odpowiedzialni są księża-homoseksualiści? [WYJAŚNIAMY]
Komentarze (30)
21 czerwca 2019, 03:13
Ten artykuł to jeden cuchnący ściek kłamstw. Obrzydzenie!
21 czerwca 2019, 03:10
A nie lepiej, autorze, dokonać za jednym zamachem podwójnego coming-outu? W końcu tylko patrzeć, jak zalegalizują pedofilię jako normalną orientację seksualną"?
21 czerwca 2019, 02:38
"Homoseksualność per se nie implikuje żadnej szczególnej predyspozycji do zakazanego prawem seksualnego wykorzystywania dzieci" - zaznaczył prof. Lew-Starowicz - "Znakomita większość przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci w Polsce jest popełniana przez heteroseksualnych mężczyzn i ma miejsce w rodzinie (tj. wykorzystywanie dziewczynek przez mężczyzn będących członkami ich rodzin - np. przez ojca, ojczyma, dziadka, wuja itd.)". Kłamstwa PTS są kompromitacją rzetelnej Nauki. Mam wrażenie, że całe to Polskie Towarzystwo Seksuaologiczne podpisze sie obiema rękami pod decyzją APA o wykreśleniu pedofilii z DSM
21 czerwca 2019, 02:24
Przyczyną pedofilii w Kościele jest homoseksualizm księży. Nawet 90 % ofiar homoseksualnych księży to chłopcy 80 procent księży w Watykanie to geje https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/frederic-martel-80-procent-ksiezy-w-watykanie-to-geje/5j6qk6j#slajd-2 Frederic Martel, autor książki „In the closet of the Vatican”, jest dziennikarzem i socjologiem i jest zdeklarowanym gejem. Przeprowadził tysiące rozmów z hierarchami w Watykanie wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww Przyczyną pedofilii w KK jest homoseksualizm księży. Ponad 2/3 ofiar księży-pedofili, to chłopcy. Różne źródła podają, że 30-50 procent księży jest homoseksualistami Ks. Isakowicz-Zaleski: Homoseksualizm w Kościele? Im wyżej, tym gorzej https://polskatimes.pl/ks-isakowiczzaleski-homoseksualizm-w-kosciele-im-wyzej-tym-gorzej/ar/532047 Ksiądz Międlar w TVP: „Homo lobby pociąga za sznurki” https://pikio.pl/ksiadz-miedlar-w-tvp-juz-bez-koloratki-niszczy-nas-homoseksualne-lobby-oni-naciskaja/ Wywiad z dr Paulem Cameronem http://www.rodaknet.com/rp_adamski_18.htm Wywiad z dr Paulem Cameronem http://www.rodaknet.com/rp_adamski_18.htm Lobby homoseksualne w płockiej diecezji https://www.rp.pl/artykul/105562-Zgorszenie-w-diecezji-plockiej.html wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww Oto fragment wywiadu jakiego udzielił były ksiądz Kto idzie na księdza? Bo taki chłopak, który idzie do seminarium, to jest prosty dzieciak. Nic nie rozumie. Modelowo nie ma ojca, a jak już ma, to ten ojciec stoi pod budką z piwem. A co decyduje o awansach? Jeśli chodzi o kariery, to z mojego doświadczenia wynika, że największe robią homoseksualiści [...].Czasem mam wrażenie, że moja heteroseksualność blokowała mój rozwój. W kurii siedziały same lewusy. Był taki jeden hetero, to wyjątek, ale on strasznie pił. Może dzięki temu jakoś się uchował. Reguła jest jednak taka, że jak chcesz się przebić, to musisz być homo. https://kobieta.wp.pl/byly-ksiadz-o-kulisach-pracy-zdradza-jak-sie-robi-kariere-w-kosciele-6378426365081217a
P
paton
18 września 2018, 15:41
To nie przypadek że w Kościele istnieje związek między homoseksualizmem a przypadkami moletowania dzieci. Składa się na to wiele czynników takich jak celibat, środowisko, wychowanie w takim duchu i nawet same seminaria, w których nie ma kobiet. Złe wzorce budzą złe zachowania.  
31 sierpnia 2018, 00:14
Z powoływaniem się na prof. Lwa w takich sytuacjach bym uważał. Wiadomo co powie. Niestety autor ignoruje badania do pokazujące, choć są one trudno dostępne, bo zamyka się dyskusje, kiedy ktoś próbuje ten związek rzetelnie wykazać. Fakt, że w Polsce brakuje solidnego raportu na ten temat, dlatego jedna z najbardziej znanych prolajferskich fundacji zbiera kasę, aby zrobić rzetelny raport. Jak kończy prośbę o datki na raport prezes tej fundacji: (pomimo próby zamykania ust oskarżeniami o "homofobię") "Polacy koniecznie muszą dowiedzieć się, że za symbolem tęczowej flagi kryje się koszmar dzieci - ofiar pedofilów". Warto porozmawiać z osobami zajmującymy się tymi sprawami właśnie w katolickich/chrześcijańskich fundacjach/stowarzyszeniach, którym poprawność polityczna nie zamyka ust i chcą prowadzić rzetelne badania mimo presji na nie.  Proponuję, aby autor rzetelnie się przyglądnął (po niestety żmudnym odszukaniu, bo w mediach głównego nurtu trudno o takie) problemowi, jak tak kategorycznie chce się wypowiadać. Warto zacząć od polskiego opisu badań choćby dra Camerona: [url]http://www.bibula.com/?p=20964[/url]  Pewnie trafienie do źródła angielskojęzycznego nie będzie problemem.
28 sierpnia 2018, 15:33
Wg sądu w Pensylwani 90% pedofilii było na chłopcach/młodzieńcach. Jeśli to nie homoseksualizm był przyczyną, że dorośli mężczyźni porządali chłopców to niby co? Coś portal deon zmienia się w deMon!
Andrzej Kozak
Andrzej Kozak
28 sierpnia 2018, 17:35
nie prawda! to portal chrześcijański a nie katolicki i tyle, poprostu tego nie rozumiesz. 
BS
Bolesław S
28 sierpnia 2018, 17:40
Argumentacja jak od świadków jehowy. Chyba za dużo gazety wyborczej i tygodnika powszechnego, bo widać chciałbyś stworzyć Kościół mocno otwarty/rozwarty na wszelkie nowinki ideologiczne.
LL
lomen lomen
28 sierpnia 2018, 18:52
Nie zgadzam się. Na plebaniach są gospodynie domowe i to one się interesowały chłopczykami, a duchowni w ramach miłosierdzia nowości i surprajsów wzięli to na siebie. Ale my to ujawnimy i precz z gospodyniami. Tylko samo męskie towarzystwo, a nie jakieś pokusy i zgorszenie. Howgh.
BS
Bolesław S
28 sierpnia 2018, 22:43
Tobą też się interesowały te gospodynie? Bo widzę, że znasz temat od podszewki, nomen omen...
Andrzej Kozak
Andrzej Kozak
28 sierpnia 2018, 23:11
lomen, biedaku widzę, że męczą Cie nieprzyjemne fantazje erotyczne. lepiej nie idź w te stronę bo skończysz jak ci homoseksualni pedofile.
LL
lomen lomen
29 sierpnia 2018, 08:19
Komuna jaka była taka była, ale ludzie uczyli się myśleć wbrew założeniom programowym komuny. Widzę, że obecnie wszystkie te reformy szkolnictwa zrobiły z młodzieży - albo cofnęły starszych w rozwoju - bezmyślnych przeżuwaczy papki medialnej i teraz trzeba pisać przed każdym wpisem jak należy go rozumieć. No to to, co napisałem pod "Kolegi" wpisem, to była ironia, sarkazm, lekka kpina. Niestety nie moge puścić śmiechów z taśmy, jak to jest w sitcom'ach. I ta kpina - by nie było nieporozumień - to nie z "Kolegi" tylko z lewackiego myślenia. Kolega reprezentuje lewackie myślenie, że się tak oburza? Co do osoby o nicku zaczynającym się od słowa "bulwa" to nie ma co się wypowiadać bo to lewactwo w postaci czystej.
LL
lomen lomen
29 sierpnia 2018, 08:21
Dziękuję za uznanie. Jak lewactwo mnie gani to to oznacza, że idę dobrą drogą.
BS
Bolesław S
29 sierpnia 2018, 19:53
No racja, nie wyłapałem ironii i kpiny. Ale to chyba z uwagi na strasznie zagmatwany styl pisania. No ale przyznaję rację. Zgoda. Co do osobnika bulwa...cośtam, to nie ma sensu więcej komentować - głowa zryta gazetą wyborczą, tygodnikiem powszechnym i deonem
BS
Bolesław S
28 sierpnia 2018, 14:36
Związek między homoseksualizmem a pedofilią potwierdza nie tylko Pismo Św. ale i badania naukowe, o czym pan Karol Wilczyński zdaje się zapominać, albo celowo to pomija. Dziwię się szefostwu deon.pl, że toleruje tego typu teksty. Są one szkodliwe, bo zawierają półprawdy i kłamstwa. A może deon.pl już nie jest katolicki, nie kieruje się Ewangelią, lecz służy homolobby? Nic nie sugeruję, tylko pytam.
MH
M H
28 sierpnia 2018, 15:08
Artykuł nie odbiega od linii prezentowanie na Deonie od dłuższego czasu. Jestem przekonany, że zdanie wyrażone w tym artykule podziela 'kierownictwo'. Linia tego portalu jest jasna - linczujemy 'tradsów', poklepujemy po plecach muzułmanów, bronimy Franciszka i 'otwieramy kościół na świat' cokolwiek to znaczy. Bagatelizują grzechy sodmoskie, promują 'dobroludzizm' itd. Ja Deon odbieram jako portal, który próbuje połaczyć poglądy kawiorowej lewicy a'la Wyborcza z katolicyzmem lub szerzej z chrześcijaństwem. 
BS
Bolesław S
28 sierpnia 2018, 17:15
100% racji. Dobrze, że są jeszcze tutaj ludzie, którzy trzeźwo patrzą na świat. Nie pozwólmy zniszczyć Kościoła.
JN
Jan norek
28 sierpnia 2018, 14:22
''Nawet wśród poważanych osób pojawiły się głosy, że "główną żyłą pedofilii" w Kościele jest "tolerancja dla homoseksualistów wśród kleru". Jaki jest związek między homoseksualizmem a pedofilią? Zapytaliśmy specjalistów.'' Związek jest bardzo duży i POTWIERDZA TO NOWY TESTAMENT. ‘’ 18 Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta. 19 To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. 20 Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty - wiekuista Jego potęga oraz bóstwo - stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy5. 21 Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. 22 Podając się za mądrych stali się głupimi. 23 I zamienili chwałę6 niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. 24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. 25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. 28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi. 29 7 Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; 30 potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, 31 bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. 32 Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią. «« Rz 1  »» Jak widać jedno i drugie jest zboczeniem i nie jest to choroba jak to geje próbują tuszować.
BS
Bolesław S
28 sierpnia 2018, 14:03
Kolego, nie mówimy tutaj o podwórku osiedlowym , gdzie jakiś pan pokazuje małym dziewczynkom "chomika w piwnicy" (co oczywiście nie jest dobre i powinno być ścigane) ale o Kościele. O sprawie niezwykle poważnej. Jeśli pasterze dokonują takich bezeceństw jak homoseksualizm, pedofilia, to gorszą owce. Pedofiia jest rakiem, który zżera Kościół i powinna być wytępiona z całą bezwzględnością. Natomiast homoseksualizm sprzyja pojawianiu się pedofilii (wg badań, które byłeś łaskawy zamieścić w swoim poście), a poza tym jest zgorszeniem w oczach Pana (o czym mówi Pismo Św., jakby ktoś zapomniał) i on także powinien być wyeliminowany - w seminariach musi być przesiew kandydatów, bo teraz biorą każdego, nie wnikając za bardzo w jego życie. Homoseksualni duchowni powinni być odsuwani od posługi a nawet wykluczani ze stanu kapłańskiego.
Andrzej Kozak
Andrzej Kozak
28 sierpnia 2018, 13:47
SBolcze chyba Cię ktos nabił na bolca :D poczytaj badania: https://www.gosc.pl/doc/1539006.Pedofile-Ilu-wsrod-nich-to-geje-a-ilu-to-ksieza
28 sierpnia 2018, 15:37
Przecież w artykule z Gościa też jest napisane, że w kościele to pederaści molestują: "Z kolei według obszernego studium opracowanego na potrzeby episkopatu USA i obejmującego lata 1952-2002 (tzw. John Jay Report), aż 80,9 proc. ofiar molestowania nieletnich przez duchownych (księży i diakonów) było płci męskiej, co sugeruje, że duchowni sprawcy przejawili zachowania homoseksualne."
Andrzej Kozak
Andrzej Kozak
28 sierpnia 2018, 17:11
niestety tu się nie da edytować komentów, miał być link do wikipedii...
BS
Bolesław S
28 sierpnia 2018, 17:18
Śmiechu warte! Wikipedia jest dla Ciebie nieomylnym, autorytatywnym źródłem informacji? Tam każdy może sobie publikować co chce! To tak jakbyś uznawał Magdę Gessler za jedyny autorytet w dziedzinie gotowania. Sięgnij do innych źródeł. Prawda boli, ale pozwala się oczyścić z lewackiego nalotu.
BS
Bolesław S
28 sierpnia 2018, 13:29
To co tu opisał autor jest jedną wielką bzdurą. Wybrał cytaty z "autorytetów" i w ten sposób stara się udowodnić, że ma rację broniąc homoseksualistów w szeregach duchowieństwa. A więc: homoseksualni księża spoko, pedofile już nie spoko. Człowieku, to co robisz jest zgorszeniem. Masz sumienie pisać te bzdety? A może autor ma skłonności homoseksualne i stara się w ten sposób usprawiedliwić, odciąć od "złych pedofili"?
Andrzej Kozak
Andrzej Kozak
28 sierpnia 2018, 13:14
wiedziałem że rozpocznie się atak nikczemników! zapamiętajcie HOMOSEKSUALIZM to nie DEWIACJA tylko orientacja!!! tak jak tu napisano. św. Paweł miał właśnie to na myśli, tylko nie potrafił wyrazić. A to że za czynami pedofilskimi w KK stoją homoseksualiści to jest totaly zbieg okoliczności, takie są fakty i tego nie zmienicie! Brawo deon, tak trzymać - chrońmy homoseksualnych księży, bo jak nie my to kto? same ich znajomości w Watykanie mogą nie wystarczyć!
JN
Jan norek
28 sierpnia 2018, 14:32
Kogo ty nazywasz nikczemnikiem??? Co ty czytać nie umiesz??? Co to jest: ''21 Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. 22 Podając się za mądrych stali się głupimi. 23 I zamienili chwałę6 niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. 24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. 25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.'' Jakiego Boga ty reprezentujesz???
Andrzej Kozak
Andrzej Kozak
28 sierpnia 2018, 17:08
wybacz, być może mój sposób formułowania zdań i siła argumentów spowodowały, że uznałeś że reprezentuję Boga. Niestety nie mam takiej władzy mam poglądy zbliżone do protestantów, niektórzy mówią że do świadków jehowy. A Ty kogo reprezentujesz?
JN
Jan norek
28 sierpnia 2018, 18:18
Uważasz, że takim sposobem odwrócisz moją uwagę od sedna spraw, które poruszyłem względem Ciebie? Przecież zapytałem Ciebie: ''Kogo ty nazywasz nikczemnikiem??? Co ty czytać nie umiesz???'' PRZECIEŻ TO TY NAPISAŁEŚ : ''zapamiętajcie HOMOSEKSUALIZM to nie DEWIACJA tylko orientacja!!! tak jak tu napisano'' Zarzuciłem Tobie, że to nie jest prawda i wykazałem Ci na podstawie cytatu słów L. do Rzymian. MASZ TAM WYRAŹNIE NAPISANE: ''zapłatę należną za zboczenie.'' Czy rozumiesz słowo ''zboczenie''? Zatem wykazałem Tobie, że nie jest to ORIENTACJA ( jak napisałeś) LECZ ZBOCZENIE. Co do słów:A Ty kogo reprezentujesz? to jak mi odpowiesz kogo reprezentował Jan Chrzciciel to ja Tobie odpowiem kogo ja reprezentuje.
Andrzej Kozak
Andrzej Kozak
28 sierpnia 2018, 23:15
ok, spokojnie. może się trochę gubię czasem. na deonie.pl czytam że to orientacja i Specjalista z Episkopatu tak twierdzi: https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,35482,czy-gej-to-pedofil-specjalista-episkopatu-odpowiada-kai-godek.html to komu tu ufać deonowi czy Pismu św?

Skomentuj artykuł

Czy za pedofilię w Kościele odpowiedzialni są księża-homoseksualiści? [WYJAŚNIAMY]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.