Jim Caviezel: to także największy grzech XXI wieku

Jim Caviezel: to także największy grzech XXI wieku
(fot. FOCUS Catholic / youtube.com // domena publiczna)
2 lata temu
youtube.com / pch

Znany aktor zacytował słowa polskiego świętego Maksymiliana Kolbego o największym grzechu XX wieku i dodał, że to także największy grzech naszego wieku.

Chodzi o słowa, które Jim Caviezel, aktor znany z roli Jezusa w "Pasji" wypowiedział podczas spotkania SLS18 na temat swojej roli w filmie "Paweł, Apostoł Chrystusa".

"Wielki święty z Auschwitz, święty Maksymilian Kolbe, powiedział że obojętność jest największym grzechem dwudziestego wieku. Och, moi bracia i siostry, to także największy grzech dwudziestego pierwszego wieku!".

Dodał jeszcze:

"Musimy pozbyć się tej obojętności. Tego niszczącego nas tolerowania zła".

I uzupełnił:

"Tylko nasza wiara i mądrość Jezusa Chrystusa mogą nas ocalić, ale potrzebujemy do tego wojowników, gotowych do zaryzykowania swojej reputacji, swoich imion, nawet życia, by stawać za prawdą".

Dał także receptę na dawanie świadectwa w świecie:

"Oddziel się od tego zepsutego pokolenia. Bądź święty, nie zostałeś stworzony po to, by się dostosowywać, urodziłeś się, by się wyróżniać".

Oglądaj w całości jego przesłanie:

***

O tym, jak wielką postacią był o. Maksymilian Maria Kolbe, możesz przeczytać w drugiej części książki "Cuda świętego Maksymiliana Marii Kolbego". To nowość dostępna w Wydawnictwie WAM »

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Katarzyna Pytlarz
16,14 zł
26,90 zł

Ojciec Maksymilian strzeże nas z nieba

Cały chciał być dla Boga i cały dla ludzi, a wszystko czynił przez Niepokalaną. Dlaczego? Bo Ona niczego nie zatrzymywała dla siebie, ale wszystkim się dzieliła – najpierw z...

Skomentuj artykuł

Jim Caviezel: to także największy grzech XXI wieku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.