Gdy w konfesjonale dzieje się krzywda

Gdy w konfesjonale dzieje się krzywda
(fot. Alessandro Vicentin / cathopic.com)
Logo źródła: DEON TV DEON TV

"Miałam dwa razy taką sytuację, że zastanawiałam się, czy można odejść od konfesjonału w trakcie spowiedzi. Za pierwszym razem ksiądz mi powiedział jasno i klarownie, że pójdę do piekła"

Przychodzisz po pomoc, jesteś poraniony, a zamiast niej ktoś kopie cię i cię dobija. Znamy ludzi, którzy po usłyszeniu czegoś takiego w konfesjonale, już nigdy do niego nie wrócili. Przecież grzech sam w sobie jest upokarzający. Co zrobić, gdy ktoś dodaje ci krzywdy?
Czy można odejść od konfesjonału w trakcie spowiedzi? Posłuchaj:

* * *

Spowiedź nie musi boleć | Spowiedź bywa jednym z najtrudniejszych sakramentów. Wielu się jej boi, ma z nią złe doświadczenia, albo po prostu… nie potrafi się spowiadać. To nic złego, sami miewamy z nią problemy. Spowiedź wskazuje na dwa punkty przełomowe. Punkt pierwszy to smutna prawda o mnie samym. Punkt drugi - to doświadczenie, że będąc grzeszny, nie jestem pozostawiony sam. Jeśli w głębi duszy zastanawiasz się po co w ogóle się spowiadać, jak działa sumienie i co zrobić, gdy w konfesjonale dzieje się krzywda, ten podcast jest dla Ciebie. Swoimi doświadczeniami i przemyśleniami dzielą się redaktorki i redaktorzy DEON.pl: Julia Bondyra, Edyta Drozdowska, Karol Kleczka, Szymon Żyśko i Piotr Żyłka. Kolejne odcinki co piątek na DEON TV.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Jordan Śliwiński OFMCap

Spowiedź jest "najtrudniejszym" sakramentem. Wymaga odsłonięcia się przed innym człowiekiem, dotknięcia tego, co intymne i wstydliwe. Wielu wiernych odczuwa niechęć, stres, skrępowanie lub nawet lęk przed spowiedzią, powody tego mogą być różne. Niektórym spowiedź kojarzy...

Skomentuj artykuł

Gdy w konfesjonale dzieje się krzywda
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.