Najczęściej zaniedbujesz ten warunek spowiedzi

Najczęściej zaniedbujesz ten warunek spowiedzi
(fot. cathopic.com)
Logo źródła: DEON TV DEON TV

"Mam poczucie, że pokuta nijak nie pasuje do moich grzechów" - co z nią zrobić i jak ją wykorzystać? Możesz wyznać swoje grzechy, ale ze spowiedzi nie będzie pożytku.

Bardziej czujesz, że Bóg działa w innej przestrzeni niż w konfesjonale. Kogo reprezentuje ksiądz w konfesjonale - grozę Boga, czy Jego miłość? Jak działa pokuta?

Przez grzechy pogubiłeś się w relacji z Panem Bogiem. Wejdź w nią znów! Posłuchaj:

* * *

DEON.PL POLECA

Spowiedź nie musi boleć | Spowiedź bywa jednym z najtrudniejszych sakramentów. Wielu się jej boi, ma z nią złe doświadczenia, albo po prostu… nie potrafi się spowiadać. To nic złego, sami miewamy z nią problemy. Spowiedź wskazuje na dwa punkty przełomowe. Punkt pierwszy to smutna prawda o mnie samym. Punkt drugi - to doświadczenie, że będąc grzeszny, nie jestem pozostawiony sam. Jeśli w głębi duszy zastanawiasz się po co w ogóle się spowiadać, jak działa sumienie i co zrobić, gdy w konfesjonale dzieje się krzywda, ten podcast jest dla Ciebie. Swoimi doświadczeniami i przemyśleniami dzielą się redaktorki i redaktorzy DEON.pl: Julia Bondyra, Edyta Drozdowska, Karol Kleczka, Szymon Żyśko i Piotr Żyłka. Kolejne odcinki co piątek na DEON TV.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia.

Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna...

Skomentuj artykuł

Najczęściej zaniedbujesz ten warunek spowiedzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.