Zabijamy Boga, a myślimy o postawie w konfesjonale

Zabijamy Boga, a myślimy o postawie w konfesjonale
(fot. cathopic.com)
Logo źródła: DEON TV DEON TV

Czy będę klęczał, siedział, stał na jednej nodze - to nie ma wpływu na to, czy grzechy zostaną mi odpuszczone.

Co to jest grzech? Widzimy go dużo częściej, niż jest obecny. Z drugiej strony mamy tendencję, by go bagatelizować. A to coś przerażająco poważnego - to zadawanie ran Bogu. Myślisz: "Pogubiłem się. Potrzebuję Twojej pomocy, bo sam nie dam rady. Jak mam się wyspowiadać?". Więcej w trzecim odcinku podcastu "Spowiedź nie musi boleć":

* * *

DEON.PL POLECA

Spowiedź nie musi boleć | Spowiedź bywa jednym z najtrudniejszych sakramentów. Wielu się jej boi, ma z nią złe doświadczenia, albo po prostu… nie potrafi się spowiadać. To nic złego, sami miewamy z nią problemy. Spowiedź wskazuje na dwa punkty przełomowe. Punkt pierwszy to smutna prawda o mnie samym. Punkt drugi - to doświadczenie, że będąc grzeszny, nie jestem pozostawiony sam. Jeśli w głębi duszy zastanawiasz się po co w ogóle się spowiadać, jak działa sumienie i co zrobić, gdy w konfesjonale dzieje się krzywda, ten podcast jest dla Ciebie. Swoimi doświadczeniami i przemyśleniami dzielą się redaktorki i redaktorzy DEON.pl: Julia Bondyra, Edyta Drozdowska, Karol Kleczka, Szymon Żyśko i Piotr Żyłka. Kolejne odcinki co piątek na DEON TV.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Bóg jest Ojcem Miłosiernym, który za dobro wynagradza, a grzesznika szuka

Naszym prawdziwym problemem jest niewiara w to, że Bóg kocha nas jako grzeszników. (…) Kiedy grzeszymy, nie tracimy godności syna i córki Boga. Dlaczego?...

Skomentuj artykuł

Zabijamy Boga, a myślimy o postawie w konfesjonale
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.