Najważniejsze pytanie w kwestii spowiedzi

Najważniejsze pytanie w kwestii spowiedzi
(fot. Catholic link Español / cathopic.com)
Logo źródła: DEON TV DEON TV

"Nie wierzę w Boga, który ma pretensję o szynkę w piątek". Ile grzechów lekkich trzeba do grzechu ciężkiego? Lubimy grzechy katalogować, ale czy to nie odwraca naszej uwagi od tego czym jest grzech? Czy nie odciąga od łaski?

Kiedy uświadamiam sobie mój grzech, moją słabość, to że wstaję-upadam-wstaję-upadam i tak w kółko, to ratuje mnie tylko łaska płynąca z krzyża. Musimy patrzeć na krzyż, żeby oderwać wzrok od grzechu pod naszymi nogami. Tylko Ten, który jest na krzyżu, jest w stanie nas z grzechu wyciągnąć.
"Grzech to coś śmiertelnie poważnego, ale jeśli będziemy koncentrować się tylko na nim, to będziemy się w nim ciągle babrać. Sami nie mamy siły z grzechu wyjść" - mówi Piotr Żyłka. Do Boga nie ma innej drogi niż ta, która wybrukowana jest naszymi grzechami. Posłuchaj:

* * *

Spowiedź nie musi boleć | Spowiedź bywa jednym z najtrudniejszych sakramentów. Wielu się jej boi, ma z nią złe doświadczenia, albo po prostu… nie potrafi się spowiadać. To nic złego, sami miewamy z nią problemy. Spowiedź wskazuje na dwa punkty przełomowe. Punkt pierwszy to smutna prawda o mnie samym. Punkt drugi - to doświadczenie, że będąc grzeszny, nie jestem pozostawiony sam. Jeśli w głębi duszy zastanawiasz się po co w ogóle się spowiadać, jak działa sumienie i co zrobić, gdy w konfesjonale dzieje się krzywda, ten podcast jest dla Ciebie. Swoimi doświadczeniami i przemyśleniami dzielą się redaktorki i redaktorzy DEON.pl: Julia Bondyra, Edyta Drozdowska, Karol Kleczka, Szymon Żyśko i Piotr Żyłka. Kolejne odcinki co piątek na DEON TV.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia.

Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna...

Skomentuj artykuł

Najważniejsze pytanie w kwestii spowiedzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.