Uważaj na skrupuły! Czy rachunek sumienia to handel łaską? [PODCAST]

Uważaj na skrupuły! Czy rachunek sumienia to handel łaską? [PODCAST]
(fot. cathopic.com)
Logo źródła: DEON TV DEON TV

"Jak słyszę «sumienie», to trochę się we mnie gotuje" mówi Szymon Żyśko. Czy rachunek sumienia to handlowanie łaską?

Jak kształtować sumienie żeby nie mieć skrupułów i jak nie uciszać głosu sumienia? Posłuchaj drugiego odcinka podcastu "Spowiedź nie musi boleć":

* * *

Spowiedź nie musi boleć | Spowiedź bywa jednym z najtrudniejszych sakramentów. Wielu się jej boi, ma z nią złe doświadczenia, albo po prostu… nie potrafi się spowiadać. To nic złego, sami miewamy z nią problemy. Spowiedź wskazuje na dwa punkty przełomowe. Punkt pierwszy to smutna prawda o mnie samym. Punkt drugi - to doświadczenie, że będąc grzeszny, nie jestem pozostawiony sam. Jeśli w głębi duszy zastanawiasz się po co w ogóle się spowiadać, jak działa sumienie i co zrobić, gdy w konfesjonale dzieje się krzywda, ten podcast jest dla Ciebie. Swoimi doświadczeniami i przemyśleniami dzielą się redaktorki i redaktorzy DEON.pl: Julia Bondyra, Edyta Drozdowska, Karol Kleczka, Szymon Żyśko i Piotr Żyłka. 

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Jordan Śliwiński OFMCap

Odkryj siłę dojrzałego rachunku sumienia

Czujesz, że twój rachunek sumienia zatrzymał się na etapie dziecka i nie rośnie wraz z tobą? Nie wiesz, jak dojrzale się spowiadać? Męczy cię powtarzanie formuł, które wydają ci się...

Skomentuj artykuł

Uważaj na skrupuły! Czy rachunek sumienia to handel łaską? [PODCAST]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.