Modlitwa za ofiary handlu ludźmi [WIDEO]

Modlitwa za ofiary handlu ludźmi [WIDEO]
Logo źródła: franciszkanie.tv franciszkanie.gdansk.pl, franciszkanieTV / psd

Fakty dotyczące handlu ludźmi mogą szokować, ale poznanie ich może pomóc w konkretne zaangażowanie się w pomoc ofiarom, choćby poprzez modlitwę.

Dziś na świecie żyje więcej niewolników, niż kiedykolwiek w historii. Szacuje się, że więzionych osób jest przynajmniej 27 milionów, ale są to z pewnością dane niepełne, to znaczy realna liczba współczesnych niewolników jest większa. Zyski, których dostarcza ta działalność przestępcza, przekraczają 30 miliardów dolarów rocznie! Głównymi powodami, dla których istnieje handel ludźmi, to wykorzystywanie osób (80% to kobiety, ale są to także dzieci) do prostytucji i przemysłu pornograficznego, do przymusowej pracy, bardzo często w nieludzkich warunkach, do działalności przestępczej lub do handlu ludzkimi organami.

Trudno pozostać obojętnym wobec tak przerażających faktów! Z drugiej strony można odczuć bezsilność w obliczu świetnie zorganizowanej dziłalności przestępczej. Jednak, mimo wszystko, możemy zrobić wiele: Jezus dał w ręce swych uczniów potężną broń, kiedy ci nie umieli poradzić sobie z przypadkiem szczególnie mocnego złego ducha, którego nie potrafili wypędzić. Jezus powiedział wówczas, że trzeba stosować modlitwę i post. I dlatego właśnie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy 8 lutego o godz. 3:00 w nocy - odmówmy koronkę do miłosierdzia Bożego za wszystkie ofiary handlu ludźmi. Modlitwa zaplanowana została na dzień, w którym wspominamy św. Bakhitę, która sama była niewolnicą.

Organizatorem akcji jest Sieć Bakhita do spraw przeciwdziałania i pomocy ofiarom współczesnych form niewolnictwa przy Konsulcie Wyższych Przełożonych Żeńskich. Akcję całym sercem wspierają franciszkanie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Modlitwa za ofiary handlu ludźmi [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.