Papież apeluje o zaangażowanie w obronę życia

Papież apeluje o zaangażowanie w obronę życia
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
KAI / psd

Swą solidarność z Kościołem włoskim, obchodzącym w dzisiejszą niedzielę Dzień dla Życia, wyraził Franciszek po modlitwie Anioł Pański w Watykanie. Wezwał do jeszcze większego zaangażowania w obronie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

Nawiązując do obchodzonego jutro dnia walki z handlem ludźmi zaapelował o położenie kresu tym praktykom i o pomoc dla ofiar tego procederu. Pozdrowił również mieszkańców Dalekiego Wschodu i innych części świata, świętujących jutro nowy rok księżycowy oraz wezwał do modlitw w intencji jego podróży do Meksyku i spotkania z patriarchą Cyrylem.

Oto polski tekst pozdrowień i życzeń papieskich:

Drodzy bracia i siostry,

Dziś we Włoszech obchodzony jest Dzień dla Życia pod hasłem "Miłosierdzie sprawia, że rozkwita życie". Wraz z biskupami włoskimi życzę, aby różne podmioty instytucjonalne, oświatowe i społeczne ponownie zaangażowały się na rzecz życia ludzkiego od poczęcia aż do jego naturalnego kresu. Naszemu społeczeństwu trzeba pomóc wyleczyć się z wszelkich zamachów na życie, odważając się na wewnętrzną przemianę, przejawiającą się także w dziełach miłosierdzia. Pozdrawiam i popieram pracowników naukowo-dydaktycznych Rzymu oraz wszystkich zaangażowanych w świadczenie o kulturze życia.

Jutro jest obchodzony Dzień Modlitwy i Refleksji przeciw Handlowi Ludźmi, umożliwiający wszystkim pomaganie współczesnym nowym niewolnikom w zerwaniu ciężkich okowów wyzysku, aby odzyskali swą wolność i godność. Myślę zwłaszcza o wielu kobietach i mężczyznach i o jakże licznych dzieciach! Musimy dołożyć wszelkich starań w celu wyeliminowania tego przestępstwa i tej niewybaczalnej hańby.

Jutro też na Dalekim Wschodzie i w różnych częściach świata miliony mężczyzn i kobiet świętować będą Nowy Rok Księżycowy. Wszystkim życzę doświadczenia pogody ducha i pokoju w ich rodzinach, będących pierwszym miejscem, w którym są przeżywane i przekazywane wartości miłości i braterstwa, współżycia i dzielenia się, wrażliwości i troski o innych. Niech Nowy Rok przyniesie owoce współczucia, miłosierdzia i solidarności. A tych naszych braci i siostry na Dalekim Wschodzie, którzy jutro będą obchodzić Nowy Rok Księżycowy, pozdrówmy stąd gromkimi brawami.

Pozdrawiam wszystkich pielgrzymów, grupy parafialne i stowarzyszenia z Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Ekwadoru, Słowacji i innych krajów. Jest ich zbyt wiele, żeby wymienić wszystkich! Wspomnę tylko o bierzmowanych z diecezji Treviso, Padwa, Cuneo, Lodi, Como i Crotone. Wszyscy są tutaj, widzę ich! I pozdrawiam wspólnotę kapłańską Kolegium Meksykańskiego z Rzymu wraz z innymi Meksykanami: dzięki za wasze zobowiązanie do modlitewnego towarzyszenia mi w mej podróży apostolskiej do Meksyku, którą odbędę za kilka dni, a także w intencji spotkania w Hawanie z moim drogim bratem Cyrylem.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli. Nie zapominajcie, proszę, modlić się za mnie. Smacznego i do widzenia!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież apeluje o zaangażowanie w obronę życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.