Przesłanie Papieża na początek pielgrzymki [WIDEO]

Przesłanie Papieża na początek pielgrzymki [WIDEO]
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
PAP / pk

- Przyjeżdżam jako misjonarz miłosierdzia i pokoju - zapewnił Franciszek w specjalnym wideoprzesłaniu  przed rozpoczynającą się dziś podróżą do Meksyku. Zobacz, co powiedział Papież.

Ojciec Święty wyznał, że ogarnia go z tego powodu "wielka radość", gdyż zawsze modli się za "wszystkich Meksykanów" i nosi ich w swym sercu. A teraz będzie mógł ich odwiedzić jako "misjonarz miłosierdzia i pokoju", spotkać się z nimi, by "wspólnie wyznać naszą wiarę w Boga i podzielić się podstawową prawdą naszego życia, że Bóg nas bardzo miłuje, że kocha nas miłością nieskończoną, niezależnie od naszych zasług".

- Chcę być jak najbliżej was, a szczególnie tych, którzy cierpią, aby ich uścisnąć i powiedzieć im, że Jezus ich bardzo kocha, że zawsze jest po ich stronie - podkreślił papież.

Wyraził radość z tego, że Meksykanie przygotowywali się do jego podróży poprzez modlitwę, gdyż poszerza ona serca i przygotowuje je na przyjęcie darów Bożych. - Modlitwa oświeca nasze oczy, abyśmy umieli patrzeć na bliźnich tak, jak patrzy Bóg, abyśmy kochali tak, jak kocha Bóg. Bardzo wam dziękuję, że modliliście się za mnie, bo tego potrzebuję - zaznaczył Franciszek.

Ujawnił też swe wielkie pragnienie odwiedzenia sanktuarium w Guadalupe. - Jako jedno z jej dzieci, zbliżę się do Matki złożę u jej stóp wszystko, to noszę w sercu. Jak pięknie jest móc odwiedzić dom Matki i poczuć czułość jej dobrotliwej obecności. Spojrzę jej tam w oczy i będę błagał, by nie przestawała patrzeć na nas z miłosierdziem, jest bowiem naszą niebiańską matką. Jej powierzam teraz moją podróż i was wszystkich - powiedział papież.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Przesłanie Papieża na początek pielgrzymki [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.