5 książek, które pomogą ci przetrwać kwarantannę

5 książek, które pomogą ci przetrwać kwarantannę
(fot. unsplash.com)
Redakcja DEON.pl

Dziś Światowy Dzień Książki. Z tej okazji proponujemy Ci kilka pozycji, dzięki którym choć na chwilę zapomnisz o pandemii koronawirusa. W dodatku, w tym wyjątkowym czasie, wszystkie książki i ebooki Wydawnictwa WAM i Mando kupisz aż o 40 procent taniej!

Cierpliwość wobec Boga, ks. Tomáš Halik

"Jestem przekonany, że dojrzewanie do wiary wiąże się z przyjęciem i przecierpieniem chwil - a niekiedy i długich okresów - gdy Bóg wydaje się daleki, gdy pozostaje w ukryciu. To, co jest oczywiste i możliwe do udowodnienia, nie wymaga przecież wiary; wiary nie potrzebujemy w obliczu niepodważalnych faktów, dostępnych siłom naszego rozumu, wyobraźni czy doświadczenia zmysłowego. Wiara potrzebna jest właśnie w chwilach światłocienia, wieloznaczności życia i świata, a także na czas nocy i zimy Bożego milczenia. Jej zadanie nie polega na tym, by ugasiła nasze pragnienie pewności i bezpieczeństwa, lecz by nauczyła nas żyć z tajemnicą - ks. Tomáš Halik.

DEON.PL POLECA
Bóg. Cisza. Prostota, Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka 

"W Taizé nie chodzi tylko o piękną modlitwę. Nie chodzi też o jakieś wzniosłe idee. Nie chodzi nawet o wielkie wybory życiowe czy etyczne. U początków wszystkiego jest spotkanie z Osobą, z wydarzeniem, które jest związane z tą Osobą. I tu, w Taizé, wszystko do tego zmierza" - Brat Marek z Taizé. 

W Kościele jest miejsce dla wszystkich, abp Grzegorz Ryś 

"Wciąż jestem przekonany, że w Kościele jest miejsce dla wszystkich. Ale bycie razem jest możliwe tylko wtedy, kiedy wiarę przeżywa się rzeczywiście jako wiarę. To znaczy w kategoriach personalistycznych. Wszystkie inne kategorie otwierają wiarę na łatwą ideologizację. Wtedy zaczynamy dzielić, potrzebujemy wrogów, sztandaru itd. Mnie obchodzi przede wszystkim pytanie, jak poprowadzić człowieka do osobistego spotkania z Jezusem – osoby z Osobą" - abp. Grzegorz Ryś. 

W głąb i z powrotem, Wojciech Werhun SJ 

Książka W głąb i z powrotem to pełen przygód program rozwoju duchowego, który pomoże ci spotkać Boga i odkryć samego siebie. Spójrz na swoje życie w inny sposób, dostrzeż w nim rzeczy nowe i rozpoznaj Boże działanie. Skoncentruj się na tym, co tworzy twoją codzienność: twoich relacjach, pracy, wspomnieniach, uczuciach, nastrojach i myślach. Przejdź drogę 70 medytacji, zainspiruj się fragmentami z Pisma Świętego i Ćwiczeń duchowych św. Ignacego. Skorzystaj z arkusza refleksji i zaskakującej listy 180 (!) uczuć, które pozwolą ci nazwać to, czego właśnie doświadczasz.

Autosugestia. Chrześcijańska sztuka pozytywnego myślenia, Anselm Grün

Anselm Grün, korzystając z mądrości i doświadczenia starożytnych mnichów, udowadnia, że jesteśmy w stanie wpływać na to, jakie myśli nam towarzyszą. Wypracowana przez nich prosta metoda walki z negatywnymi myślami może zupełnie zmienić nasze życie, przywrócić wiarę w bliskość i pomoc Boga, wprowadzić radość i pogodę ducha, uzdrowić relacje.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

5 książek, które pomogą ci przetrwać kwarantannę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.