5 książek, które pozwolą ci lepiej przeżyć adwent

5 książek, które pozwolą ci lepiej przeżyć adwent
Logo źródła: WAM kw

Pragniesz, by ten adwent był wyjątkowym czasem? Chcesz spotkać Pana, modlić się lepiej, wyspowiadać się tak, jak nigdy? Poznaj 5 książek, które na pewno ci w tym pomogą.

1. O DUCHOWOŚCI Z KRWI I KOŚCI, Dariusz Piórkowski SJ

Na początek coś z duchowości. Sądzisz, że jeśli Bóg istnieje, to mieszka w odległym niebieskim pałacu? Że nie zaprząta sobie głowy twoimi sprawami?

Przekonaj się, że jest inaczej. Że Bóg jest w naszych sercach i domach, w pracy i szkole, w rozrywce i cierpieniu. Z drugiej strony spotkanie Go na tej ziemi nie jest bułką z masłem. Trochę trzeba się jednak potrudzić.

Ta książka to przewodnik w duchowej podróży. Daje wskazówki, jak odczytać ślady przechodzącego Pana, jak usłyszeć Jego głos, a nawet natknąć się na Niego, gdy nieoczekiwanie przetnie nasze drogi.

Bo Duch Boga to miłośnik ludzi. I raczej dobrze Mu z nami. Ciągle przychodzi, by nam o tym przypomnieć. Na różne sposoby.

5 książek, które pozwolą ci lepiej przeżyć adwent - zdjęcie w treści artykułu

2. SPOWIEDŹ NIE MUSI BARDZO BOLEĆ, O. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap

Adwent to również wyjątkowy czas na pojednanie z Bogiem. Dobrze wiemy, że spowiedź jest "najtrudniejszym" sakramentem. Wymaga odsłonięcia się przed innym człowiekiem, dotknięcia tego, co intymne i wstydliwe.

Wielu wiernych odczuwa niechęć, stres, skrępowanie lub nawet lęk przed spowiedzią, powody tego mogą być różne. Niektórym spowiedź kojarzy się z procesem sądowym, a spowiednik ze wścibskim prokuratorem. Inni nie widzą jej sensu, skoro wciąż powracają do tych samych grzechów. Są też tacy, którzy zrazili się, bo w konfesjonale spotkali księdza, który ich nie zrozumiał albo obraził.

Odpowiadając na pytania dotyczące tych i wielu innych problemów ceniony spowiednik o. Piotr Jordan Śliwiński, współtwórca pierwszej na świecie Szkoły dla spowiedników, pokazuje przyczyny tych trudności oraz drogę do ich pokonania.

Tym, dla których spowiedź jest przykrym obowiązkiem "do odklepania", książka tapomoże odkryć w sakramencie pojednania to, co jest w nim najważniejsze - spotkanie z kochającym Bogiem.

5 książek, które pozwolą ci lepiej przeżyć adwent - zdjęcie w treści artykułu nr 1

3. CIERPLIWOŚĆ WOBEC BOGA, ks. Tomáš Halik

Teraz coś nieco trudniejszego, ale pobudzającego do refleksji. Co tak naprawdę jest sednem naszej wiary? Co sprawia, że jesteśmy inni niż niewierzący? Jak pisze ks. Tomáš Halik: "Główną różnicę między wiarą a ateizmem dostrzegam w cierpliwości. Ateizm i religijny fundamentalizm oraz entuzjazm zbyt łatwej wiary są uderzająco podobne do siebie w tym, jak szybko potrafią uporać się z tajemnicą, którą nazywamy Bogiem - i właśnie dlatego wszystkie te trzy postawy są dla mnie jednakowo nie do przyjęcia".

Książka księdza Halika została uznana za jedną z najlepszych książek teologicznych.

5 książek, które pozwolą ci lepiej przeżyć adwent - zdjęcie w treści artykułu nr 2

4. GŁĘBIA SERCA, Martin Laird OSA

Naucz się modlić w niezwykły sposób.

W każdym z nas znajduje się niezmierzona głębia - miejsce, w którym jesteśmy naprawdę sobą, w którym jesteśmy zjednoczeni z Bogiem. Jest ona w nas niezależnie od rozproszeń, nudy, gonitwy myśli powodujących, że nieraz nie przeczuwamy nawet jej istnienia.

Przeszkody te zatrzymują nas na powierzchni, nie pozwalają się zatrzymać i wyciszyć. Martin Laird, przywołując doświadczenie największych mistrzów modlitwy chrześcijańskiej, pokazuje jednak, że odnaleźć wewnętrzną ciszę - bramę do głębi serca - możemy nie pomimo, ale poprzez te trudności.

5 książek, które pozwolą ci lepiej przeżyć adwent - zdjęcie w treści artykułu nr 3

5. BÓG MÓWI DO CIEBIE POZNAJ MNIE, ks. Leszek Mateja

Pismo Święte do podstawa, by się dobrze modlić, by żyć w obecności Boga na co dzień i by być dobrym chrześcijaninem. Oto jeden z najlepszych przewodników, który pomoże Ci rozpocząć niezwykłą przygodę z Biblią.  Towarzyszyć ci będą ojcowie Kościoła, najlepsi nauczyciele lektury Pisma Świętego. Nauczysz się codziennej modlitwy Słowem Bożym, które ożyje w twoim sercu i życiu. Spotkasz Boga, który objawił się w Jezusie Chrystusie i mówi do ciebie: poznaj Mnie.

5 książek, które pozwolą ci lepiej przeżyć adwent - zdjęcie w treści artykułu nr 4

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

5 książek, które pozwolą ci lepiej przeżyć adwent
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.