Kostka w komiksie

Kostka w komiksie
Scena z komiksu "K.O.S.T.K.A." (rys. Przemysław Wysogląd SJ)
DEON.pl

Chcąc zmienić spojrzenie na Kostkę, nie mogłem ściśle trzymać się powszechnie obowiązującej ikonografii, która przedstawia go zwykle z liliami i omdlałym wzrokiem. Stanisław musiał zyskać komiksowe, ostre rysy - mówi Przemek Wysogląd SJ, autor pierwszej komiksowej hagiografii.

Z inicjatywy portalu DEON.pl nakładem Wydawnictwa WAM na rynku ukazał się "K.O.S.T.K.A." - komiksowy życiorys świętego Stanisława Kostki, pierwszego błogosławionego jezuity.

Po tylu latach Kostce się to należało - odpowiada Przemek Wysogląd SJ na pytanie, dlaczego właśnie św. Stanisław Kostka został bohaterem jego komiksu. - Pomyślałem, że warto odświeżyć wizerunek Kostki. Jakież to przecież współczesne - wielkomiejski, tętniący życiem Wiedeń, a w nim młody chłopak z wielkimi ideałami, żyjący Bogiem, ambitny, zdeterminowany, działający na przekór kolegom, bratu, ojcu.

Kostka jest opowieścią o Stanisławie i jego bracie Pawle. Dwójce młodych ludzi, którzy wyruszyli w daleką drogę do Wiednia, by tam wejść w dorosłość. Obu niczego nie brakowało. Mieli miłość i wsparcie rodziny, zabezpieczenie finansowe, otwarte głowy i wolność wyboru. Dlaczego więc się poróżnili i dlaczego ich życie potoczyło się w tak różnych kierunakch?

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kostka w komiksie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.