Rocznica - historia miłości

Rocznica - historia miłości
Rocznica - historia miłości Wyd. WAM
9 lat temu
Logo źródła: WAM Michael A. Adamse

Małżeństwo Richarda i Laury rozpada się. Ponieważ z roku na rok jest coraz gorzej, decydują się na rozwód. Richard nie może oprzeć się poczuciu porażki i swymi rozterkami dzieli się z ojcem. Otrzymuje od niego niezwykły prezent - intymne listy, jakie rodzice pisali do siebie z okazji kolejnych rocznic ślubu. Z zaskoczeniem odkrywa, że małżeństwo rodziców było zupełnie inne, niż mu się wydawało.

Rocznica to opowieść o namiętności i nadziei. Ukazuje wartość oddania drugiej osobie i tajemnicę udanego związku - małżeństwa na całe życie, pełnego żarliwego uczucia pomimo trudnych doświadczeń.

 

Słowo do polskich czytelników

Relacje międzyludzkie mogą być źrodłem radości lub smutku, zwłaszcza w przypadku małżeństwa. W naszym zabieganym świecie łatwo możemy poczuć się przytłoczeni obowiązkami związanymi z wychowaniem dzieci, pracą zawodową oraz problemami zdrowotnymi i fi nansowymi. Zauroczenie i miłość, ktore połączyły dwoje ludzi, mogą utonąć w morzu rożnych spraw.

W Polsce, ktora w porownaniu z innymi krajami europejskimi ma nadal stosunkowo małą liczbę rozwodow, wyraźnie widać wzrost napięć, jakim podlega małżeństwo. Liczba rozwodow podwoiła się z 43 000 w 2000 do 80 000 w 2007 roku.

Uważa się, że w większości jest to rezultat wyjazdu ponad miliona osob do innych krajow, zwłaszcza do Wielkiej Brytanii,odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej w 2004 roku. Przedłużające się rozstania są tragiczne w skutkach.

Historia każdego małżeństwa jest bardzo osobista i jedyna w swoim rodzaju, tak jak kombinacja osobowości małżonkow.

Problemy są rożne, ale jedno się nie zmienia. Udany związek wymaga czasu i zrozumienia. Co ważniejsze, oznacza prawdziwą miłość i szacunek dla drugiej osoby.

Mam nadzieję, że Rocznica pomoże czytelnikom bardziej docenić ukrytą potęgę miłości, ktora potrafi wznieść się ponad wyzwania, jakie przynosi życie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rocznica - historia miłości
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Rocznica - historia miłości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.