Słuchałem tych rekolekcji kilkanaście razy. Pomogły mi szczególnie w kryzysowych sytuacjach

Słuchałem tych rekolekcji kilkanaście razy. Pomogły mi szczególnie w kryzysowych sytuacjach
fot. Studio Inigo / dk
Redakcja DEON.pl

Mówimy "Tak, Panie, wierzę", a jednak zaczynamy bać się nowego nieznanego. To nas paraliżuje, powstrzymując od życia dynamicznego, zdecydowanego, utykamy bowiem w martwym punkcie, niezdolni do podejmowania decyzji.

„Jezus przyszedł objawić nam, że mamy kochającego Ojca. Nie musimy się zatem martwić”, pisał swego czasu jezuita, George A. Maloney SJ. I dodawał: „Jakże często Jezus wypowiadał słowa tchnące ufnością i siłą miłości do obciążonych strachem. Do przestraszonych uczniów, którzy zamknęli się w sali na górze po Jego śmierci, skierował te uspokajające słowa: Pokój wam! [...] Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? (Łk 24, 36-38). Na jeziorze podczas burzy pytał tych samych uczniów: Czemu bojaźliwi jesteście, małej wiary? (Mt 8, 26). Wszystkim, którzy ciężko pracowali pod brzemieniem strachu i byli nadmiernie obciążeni, obiecywał pokrzepienie (zob. Mt 11, 28).

DEON.PL POLECA
W czasach korona wirusa potrzebujemy tego pokrzepienia pewnie bardziej niż jeszcze kilka tygodni temu. Dzięki naszemu czytelnikowi i słuchaczowi, panu Wojciechowi udostępniamy całą konferencję o. Józefa Augustyna SJ "Aby się nie lękać".

- To rekolekcje, których słuchałem od czasu ich wydania kilkanaście razy i wiele razy bardzo mi w życiu pomogły, szczególnie w kryzysowych sytuacjach – napisał do nas pan Wojciech.

- Wielu osobom, które były w trudnych chwilach, dawałem je do odsłuchania. Wiem, że były dla nich bardzo cenne. W kontekście obecnej sytuacji pomyślałem, że tym bardziej warto je szerzej udostępnić.

Zapraszamy wszystkich do słuchania. Nagrania dostępne są nieodpłatnie w serwisie SoundCloud:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Augustyn SJ

Autor w swoich rozważaniach uwzględnia nie tylko społeczne i psychologiczne przyczyny wypalenia, ale również duchowe i moralne. Odwołując się do rozważań Viktora E. Frankla, ukazuje bezsens i pustkę egzystencjalną jako jedną z najważniejszych przyczyn wypalenia.

...

Skomentuj artykuł

Słuchałem tych rekolekcji kilkanaście razy. Pomogły mi szczególnie w kryzysowych sytuacjach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.