Biskup zarządził "zawieszenie" znaku pokoju w swojej diecezji

Biskup zarządził "zawieszenie" znaku pokoju w swojej diecezji
(fot. shutterstock.com)
catholic herald / bbc / kw

Diecezjanie zostali poproszeni, by nie przekazywać sobie znaku pokoju podczas Mszy świętej w formie podania ręki.

Jak informuje BBC, jedna z diecezji w Irlandii Północnej (diecezja Down i Connor), wydała specjalne oświadczenie, w której prosi się diecezjan o to, by nie wymieniali się znakiem pokoju podając sobie rękę ze względu na epidemię grypy.

W tekście pojawiła się również prośba do kapłanów, by przed podaniem Komunii świętej, zdezynfekowali dłonie oraz by wierni nie spożywali Najświętszej Krwi bezpośrednio z jednego kielicha.

W komentarzu dla BBC jeden z proboszczów, ks. Martin Magill z Belfastu, powiedział, że parafianie zrozumieją tę decyzję, gdyż powód jest poważny. "Sądzę, że wszyscy jesteśmy świadomi, pod jak wielkim naporem chorych znajdują się obecnie szpitale. Pomysł, by coś zrobić, może coś zmienić" - powiedział ks. Magill.

Jak przypomniał Catholic Herald, podobne oświadczenia wydano w wielu diecezjach w 2009 roku, gdy było duże zagrożenie zarażenia się wirusem grypy H1N1.

Na terenie diecezji mieszka około 300 tysięcy katolików, którzy stanowią ok. 30 procent mieszkańców regionu. Irlandia Północna, w przeciwieństwie do Irlandii (niepodległego państwa) zamieszkana jest w większości przez ludność protestancką.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Bolewski SJ

Jeśli troszczysz się i niepokoisz o wiele, pamiętaj, że potrzeba tylko Jednego

Modlitwa imieniem Jezus jest odpowiedzią na głód duchowy XXI wieku. Znana od wieków w tradycji chrześcijańskiego Wschodu, zyskuje coraz większą popularność także na Zachodzie....

Skomentuj artykuł

Biskup zarządził "zawieszenie" znaku pokoju w swojej diecezji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.