"Dziękuję za taki kościół katolicki". Papież z tęczową flagą to fake news, który budzi kontrowersje

"Dziękuję za taki kościół katolicki". Papież z tęczową flagą to fake news, który budzi kontrowersje
Zdjęcie papieża Franciszka wygenerowane przez AI. Fot. Gay Forest / Twitter
Konkret24 / Twitter / pk

6 czerwca jeden z polskich użytkowników Twittera zamieścił na swoim profilu zdjęcie, na którym papież Franciszek pozuje z tęczową flagą. Fotografia została opatrzona komentarzem: "Zamieszczam to zdjęcie z wielkim bólem". Czy fotografia papieża jest prawdziwa?

Zdjęcie opublikowane przez polskiego użytkownika spotkało się z bardzo stanowczą i ostrą reakcją użytkowników, którzy w komentarzach wyrażali oburzenie i zbulwersowanie fotografią papieża.

"To musi być fotomontaż. Jeśli jednak to prawda to ja dziękuję za taki kościół katolicki" - skomentował fotografię jeden z internautów. Zdjęcie papieża Franciszka z tęczową flagą nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Jego autentyczność zbadał "Konkret24", który informuje, że zdjęcie nie jest prawdziwe i zostało wytworzone przez sztuczną inteligencję.

DEON.PL POLECA

Oryginalnym źródłem sztucznie wygenerowanych zdjęć są facebookowe i twitterowe konta "Gay Forest", na których 3 czerwca opublikowano kilka zdjęć papieża Franciszka z tęczową flagą. Posty zostały opatrzone hasztagami: #midhourney oraz #midjourney5, które sugerują, że zdjęcia zostały stworzone przy pomocy programu Mid Journey - czytamy na portalu "Konkret24".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Nie bój się, jesteś wolny

Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk.

Jak przestać...

Skomentuj artykuł

"Dziękuję za taki kościół katolicki". Papież z tęczową flagą to fake news, który budzi kontrowersje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.