Franciszek przeniósł procesję Bożego Ciała na niedzielę

Franciszek przeniósł procesję Bożego Ciała na niedzielę
(fot. Giovanna d'arco / flickr.com / CC BY-NC-ND 2.0)
KAI / pk

Franciszek postanowił przenieść rzymską procesję Bożego Ciała z czwartku po niedzieli Trójcy Świętej na następującą po nim niedzielę - donosi portal FarodiRoma.

Oznacza to, że w tym roku procesja z bazyliki św. Jana na Lateranie do bazyliki Santa Maria Maggiore przejdzie nie 15, a 18 czerwca.

Motywem tej decyzji jest pragnienie, aby w procesji Bożego Ciała liczniej mogli wziąć udział wierni. We Włoszech bowiem dzień ten jest dniem pracy i wielu mieszkańcom Wiecznego Miasta trudno dotrzeć do bazyliki św. Jana na Lateranie. Jak donosi FarodiRoma, istnieje także pomysł, by Najświętszy Sakrament na trasie procesji niosło dwóch diakonów i żeby zrezygnować z przewożenia monstrancji na samochodzie. Jak zwykle błogosławieństwo końcowe będzie miało miejsce na placu przed bazyliką Santa Maria Maggiore.

Według watykańskiego kalendarza liturgicznego uroczystość Bożego Ciała obchodzona jest, podobnie jak w Polsce, w czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej, natomiast na terytorium Włoch, gdzie jest to dzień pracy, decyzją episkopatu obchodzona jest ona w następną niedzielę.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek przeniósł procesję Bożego Ciała na niedzielę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.