Islamiści zamknęli bank mleka - ich zdaniem narusza prawo koraniczne

Islamiści zamknęli bank mleka - ich zdaniem narusza prawo koraniczne
Fot. Depositphotos
KAI / pk

Islamiści zamknęli bank mleka w Bangladeszu, gdzie 30 dzieci na tysiąc umiera z niedożywienia. Zdaniem muzułmańskich duchownych taka instytucja sprzeciwia się prawu koranicznemu, które mówi, że dzieci przyjmujące pokarm tej samej kobiety nie mogą się pobrać. Bank miałby stwarzać takie zagrożenie.

Instytut Zdrowia Matki i Dziecka w Dhace planował uruchomić program w zeszłym miesiącu, jednak ze względu na protesty muzułmanów plany musiały zostać zawieszone. „Byłaby to niezwykle cenna inicjatywa w kraju, który jest jednym z najbardziej dotkniętych plagą niedożywienia dzieci na świecie” - mówią przedstawiciele szpitala. „Prawidłowe odżywianie jest niezbędne, aby uniknąć zahamowania wzrostu u noworodków” - dodają.

DEON.PL POLECAProgramem mogło zostać objętych 500 sierot i dzieci pracujących matek. Jego koordynator dr Mojibur Rahman zbierał na ten cel fundusze od prywatnych darczyńców, a cały potrzebny sprzęt kupił w Hiszpanii.

„Muzułmańscy duchowni w Kuwejcie, Iraku oraz Pakistanie nie mieli nic przeciwko, ale ze względu na sprzeciw lokalnych przywódców religijnych musiałem wstrzymać program” - wyjaśnia Rahman. Zaznaczył, że jako muzułmanin, nie zamierza się sprzeciwiać duchownym. Przekazał program do Fundacji Islamskiej z nadzieją, że uda się go w końcu uruchomić.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Islamiści zamknęli bank mleka - ich zdaniem narusza prawo koraniczne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.