Jakie kraje odwiedzi papież Franciszek w 2021 r.?

Jakie kraje odwiedzi papież Franciszek w 2021 r.?
Papież Franciszek (fot. Fabio Frustaci/Ansa/EPA/PAP)
3 miesiące temu
KAI/mk

Portal Religión Digital poinformował, że papież Franciszek w 2021 r. odwiedzi sześć krajów. Celem najbliższej pielgrzymki będzie Budapeszt i Słowacja.

12 września rozpocznie się pielgrzymka do Budapesztu w związku z odbywającym się w stolicy Węgier Kongresem Eucharystycznym. W ramach tej wizyty papież zawita także na Słowację.

Powołując się na źródła watykańskie i na Słowację Hernán Reyes Alcaide z hiszpańskojęzycznego portalu Religión Digital twierdzi, że 1 listopada papież uda się na kilka godzin do Glasgow w Szkocji. Motywem kilkugodzinnej wizyty Franciszka w Glasgow jest mający się odbyć w tym mieście szczyt klimatyczny COP26.

Z kolei w trzecim tygodniu listopada, według Religión Digital, Franciszek uda się w podróż do Grecji, na Cypr i Maltę. W trakcie tej pielgrzymki będzie się starał poruszać kwestie dotyczące migracji. Na Maltę papież miał się udać 31 maja 2020 r., ale wizyta ta została odwołana z powodu pandemii koronawirusa.

Hernán Reyes Alcaide uważa, że zapewne w przyszłym roku Franciszek uda się z krótką jednodniową wizytą do Santiago de Compostela w Hiszpanii, do grobu św. Jakuba Apostoła.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Jakie kraje odwiedzi papież Franciszek w 2021 r.?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.