Kard. Grzegorz Ryś: Gdy budujemy Kościół po swojemu, nie jest ciekawie

Kard. Grzegorz Ryś: Gdy budujemy Kościół po swojemu, nie jest ciekawie
fot. Archidiecezja Łódzka / YouTube
KAI / pk

- Pielgrzymka jest czasem uczenia się Kościoła. Myślę, że każdy, kto wybierze się na pielgrzymkę, ma takie piękne doświadczenie tego, czym jest Kościół, czym Kościół może być. Jest to jeden z pięknych walorów pielgrzymowania - mówił kard. nominat Grzegorz Ryś.

Metropolita łódzki przewodniczył Mszy świętej dla pątników 555. Pieszej Pielgrzymki Pabianickiej, którzy w tych dniach przybyli do tronu Królowej Polski, pielgrzymując przez 5 dni i pokonując dystans ponad 130 km.

- Dziś słowo kieruje naszą uwagę na Kościół, który jest przechodzący do nas z nieba od Boga. To bardzo ważne. Kiedy Kościół nie jest tym, którzy przychodzi z nieba od Boga, a jest tylko tym, który budujemy i majsterkujemy przy nim po swojemu, to nie jest ciekawie. Ten Kościół przychodzący z nieba jest pokazany w dwóch obrazach - Oblubienica i Małżonka Baranka, a drugi obraz Kościoła to miasto przychodzące z nieba od Boga - zauważył hierarcha.

DEON.PL POLECA

- Tym, co jest najpiękniejsze na pielgrzymce, jest to, że idziemy w dużych liczbach, ale pielgrzymka jest czasem głęboko indywidualnym. Jest czasem bliskich osobistych spotkań. W tych osobistych spotkaniach idzie o spotkanie z Jezusem, o odnowienie naszego spotkania z Jezusem - zaznaczył duchowny.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Kard. Grzegorz Ryś: Gdy budujemy Kościół po swojemu, nie jest ciekawie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.