Muzułmański król podarował katolikom ziemię. W rejonie Zatoki Perskiej powstaje ogromny kościół

Muzułmański król podarował katolikom ziemię. W rejonie Zatoki Perskiej powstaje ogromny kościół
(fot. shutterstock.com)

Kościół Bahrainu, niewielkiego, ale bardzo bogatego państwa-wyspy w Zatoce Perskiej, świętował rozpoczęcie budowy Katedry Naszej Pani Arabii, świętej patronki Półwyspu Arabskiego.

Oprócz kościoła zaprojektowano również ogromne centrum, w którym mają odbywać się społeczne, edukacyjne i kulturowe wydarzenia. Świątynia i cały kompleks położony będzie 20 km od stolicy, Manamy. Teren, na którym się znajduje, został podarowany przez króla Bahrainu, Hamada bin Isę al Chalifa. Zakończenie budowy planowane jest na 2021 rok.

Nowa katedra będzie siedzibą Kościoła Katolickiego w rejonie północnej Zatoki Perskiej. Ma służyć katolikom, których liczbę szacuje się na ok. 100-150 tysięcy - są to głównie imigranci z Dalekiego Wschodu, Indii i Afryki, choć pierwsi z nich przybyli z Iraku i Iranu.

Oto dom, w którym mieszkała Maryja. Tu modlą się chrześcijanie i muzułmanie >>

Bahrain jest pierwszym krajem Zatoki Perskiej, który zezwolił na budowę kościołów - najstarszy z nich, pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, liczy sobie już niemal 80 lat. Wielu katolików, którzy mieszkają w Arabii Saudyjskiej, świętuje Boże Narodzenie i Wielkanoc właśnie w Bahrainie.

Podczas uroczystości rozpoczęcia budowy obecne były tysiące wiernych, ambasadorowie Francji i Włoch, przedstawiciele lokalnych władz i króla oraz dostojnicy kościelni.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Karol Wilczyński
14,00 zł
19,99 zł

Pięć słów, które mogą zmienić wszystko

„Jezu, Ty się tym zajmij – i wszystko jasne. Cudowna modlitwa, dzięki której rozwiążą się wszystkie moje problemy”.

Ale czy na pewno? I czy na pewno zadziała w taki...

Skomentuj artykuł

Muzułmański król podarował katolikom ziemię. W rejonie Zatoki Perskiej powstaje ogromny kościół
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.