Nie wystarczy wierzyć, trzeba Bogu zawierzyć

Nie wystarczy wierzyć, trzeba Bogu zawierzyć
Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański (fot. Paterm / pl.wikipedia.org / CC BY-SA 3.0)
KAI / mh

Wiara wyraża się poprzez całe życie człowieka, jego czyny i postawę. Nie wystarczy sporadyczny udział w obrzędach kościelnych, kilka pobożnych gestów i słów, Bogu trzeba zawierzyć - mówił do nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański modlił się w intencji sprawowanej przez szafarzy posługi udzielania Komunii św. chorym i cierpiącym.

Nadzwyczajni szafarze Komunii św. spotkali się na ogólnodiecezjalnym dniu skupienia na Politechnice Poznańskiej i w kościele pw. Bożego Ciała. We Mszy św. uczestniczyło ponad tysiąc nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., którzy ponowili przyrzeczenia gorliwego wypełniania swych obowiązków. - Cały rok czekam na to spotkanie, na waszą modlitwę i donośny śpiew - mówił na początku Mszy św. ks. kanonik Wojciech Maćkowiak, proboszcz parafii i kustosz sanktuarium.

DEON.PL POLECAMetropolita poznański rozważał w homilii tajemnicę wiary chrześcijanina, który - podobnie jak setnik z Ewangelii - powinien szanować innych, być osobą religijną i mieć świadomość własnego miejsca w świecie. - Ewangelia ukazuje nam wiarę jako zgodę umysłu na dostrzeżoną prawdę. Wiara jest rozumnym odczytywaniem znaków - podkreślił abp Gądecki.

- Wasza silna wiara musi wystarczyć do tego, by przedstawić Jezusowi prośby tych ludzi, którzy są w potrzebie, a którzy, jak paralityk, nie są w stanie wyrazić swojej wiary - mówił do nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej abp Gądecki.

Po Mszy św. w ogrodach proboszczowskich odbyła się agapa, podczas której szafarze dyskutowali na temat pełnionej posługi. - Jest to służba dla chorych, którzy z radością mnie przyjmują, czekają na Komunię świętą, cieszą się z każdej wizyty - mówi KAI o posłudze nadzwyczajnych szafarzy Stefan Cuprych z poznańskiej parafii Wniebowstąpienia Pańskiego.

W archidiecezji poznańskiej pełni posługę 1071 nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Szafarzami mogą został mężczyźni w wieku od 25 do 65 lat. Kandydaci muszą się wyróżniać dojrzałością w wierze, prowadzić wzorowe życie moralne i aktywnie uczestniczyć w życiu parafialnym. Zasadniczym obowiązkiem nadzwyczajnego szafarza Komunii św. jest pomoc w zanoszeniu Eucharystii chorym i niepełnosprawnym. Mogą oni także udzielać Komunii św. podczas Mszy św. w parafii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nie wystarczy wierzyć, trzeba Bogu zawierzyć
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.