Papież i nobliści na światowym spotkaniu na rzecz braterstwa

Papież i nobliści na światowym spotkaniu na rzecz braterstwa
Papież Franciszek (Fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI)
KAI/dm

W sobotę 10 czerwca papież weźmie udział w światowym spotkaniu na rzecz ludzkiego braterstwa. Odbędzie się ono jednocześnie na placu św. Piotra i ośmiu placach w innych krajach. Swoją obecność zapowiedziało już 30 noblistów, którzy z tej okazji wystosują apel o braterstwo.

Spotkanie pod hasłem #NotAlone-#NieSamemu organizuje watykańska Fundacja Fratelli tutti we współpracy z Bazyliką św. Piotra, Dykasterią ds. Integralnego Rozwoju Człowieka oraz Dykasterią ds. Komunikacji.

Jak czytamy w komunikacie prasowym fundacji, inicjatywa ta inspiruje się encykliką Fratelli tutti. Zaangażuje ona ludzi z całego świata, aby wspólnie promować kulturę braterstwa i pokoju oraz zachęcać do osobistego zaangażowania w wybory i praktyki zadośćuczynienia, dialogu i przebaczenia, przezwyciężając samotność i marginalizację, które zaprzeczają ludzkiej godności.

W wydarzeniu weźmie udział międzynarodowa reprezentacja młodych ludzi, którzy pod koniec dnia, trzymając się za ręce, połączą się w wielkim uścisku w kolumnadzie placu św. Piotra, architektonicznym symbolu powszechnego uścisku Kościoła.

DEON.PL POLECA

Na spotkaniu w Watykanie obok noblistów i młodych obecni też będą przedstawiciele różnych stowarzyszeń, a także ubodzy i bezdomni, migranci, ofiary przemocy i handlu ludźmi.

Radio Watykańskie/KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Walter Kasper, George Augustin

Miłość, która wykracza poza granice, znajduje się u podstaw tego, co nazywamy „przyjaźnią społeczną”. Gdy miłość ta jest autentyczna, wówczas przyjaźń w obrębie społeczeństwa umożliwia prawdziwą powszechną otwartość.

Żyjemy w świecie, w którym zmiany gwałtownie...

Skomentuj artykuł

Papież i nobliści na światowym spotkaniu na rzecz braterstwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.