Papież podziękował za pomoc w wydobyciu 5-latka, który wpadł do odwiertu

Papież podziękował za pomoc w wydobyciu 5-latka, który wpadł do odwiertu
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
KAI / pk

Franciszek w czasie modlitwy Anioł Pański odniósł się do śmierci pięciolatka, który wpadł do 32-metrowego odwiertu i przez cztery doby przebywał pod ziemią.

Marokański pięciolatek, który w sobotę został wydobyty z głębokiej na 32 metry studzienki zmarł wieczorem tego dnia. Chłopiec spędził pod ziemią cztery dni.

- Jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania i czytania w mediach wielu złych spraw, złych wiadomości, wypadków, morderstw… Jest tego wiele. Ale dziś chciałabym wspomnieć o dwóch pięknych rzeczach. Jedna, w Maroku, jak wszyscy ludzie zespolili się, aby uratować Rayana. Wszyscy ludzie, którzy tam pracowali złączyli się, by uratować dziecko! Włożyli w to wszystko, co mieli. Niestety nie udało mu się. Ale ten przykład - czytałem dzisiaj w "Il Messaggero" - te zdjęcia ludzi, którzy tam czekają, żeby uratować dziecko... Dziękuję tym ludziom za ich świadectwo! - powiedział papież Franciszek po modlitwie "Anioł Pański".

 

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież podziękował za pomoc w wydobyciu 5-latka, który wpadł do odwiertu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.