Papież wsparł mieszkańców Libanu

Papież wsparł mieszkańców Libanu
Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI
1 miesiąc temu
KAI / kb

Papież podczas środowej audiencji generalnej wezwał wspólnotę międzynarodową do konkretnej pomocy mieszkańcom Libanu, zmagającym się z konsekwencjami ubiegłorocznej eksplozji. Jednocześnie Franciszek zapewnił, że modli się za nich i pragnienie spotkać się z nimi.

Poniżej treść papieskiego apelu:

W rok po straszliwej eksplozji w porcie w stolicy Libanu, Bejrucie, która to eksplozja spowodowała śmierć i zniszczenie, moje myśli skierowane są ku temu drogiemu krajowi, zwłaszcza ku ofiarom, ich rodzinom, wielu rannym i tym, którzy stracili domy i pracę. Tak wielu straciło też wrażenie życia.

1 lipca, w Dniu Modlitwy i Refleksji za Liban, wspólnie z chrześcijańskimi przywódcami religijnymi, przyjęliśmy dążenia i oczekiwania Libańczyków, zmęczonych i rozczarowanych, i prosiliśmy Boga o światło nadziei dla przezwyciężenia ciężkiego kryzysu. Dziś zwracam się także do wspólnoty międzynarodowej, prosząc ją o pomoc, poprzez konkretne gesty, w wejściu Libanu na drogę "zmartwychwstania". Nie tylko za pomocą słów, ale i konkretnych gestów. Mam nadzieję, że w tym znaczeniu trwająca konferencja, promowana przez Francję i Organizację Narodów Zjednoczonych, okaże się owocna.

Drodzy Libańczycy, moje pragnienie odwiedzenia was jest wielkie i nie przestaję się za was modlić, prosząc, aby Liban znów stał się przesłaniem braterstwa i pokoju dla całego Bliskiego Wschodu.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
48,93 zł
69,90 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież wsparł mieszkańców Libanu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.