10 marca modlimy się za papieża. "To realna odpowiedź na wezwanie Franciszka"

10 marca modlimy się za papieża. "To realna odpowiedź na wezwanie Franciszka"
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
KAI / jp

- Papież powiedział: "ja modlę się za ciebie, a ty módl się za mnie". Wiedziałem, że nie mogę tego przegapić, że musimy coś z tym zrobić - opowiada pomysłodawca akcji.

W przededniu szóstej rocznicy wyboru papieża Franciszka, w niedzielę 10 marca, odbędzie się druga edycja akcji "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego".

O inicjatywie, której towarzyszyć będzie zbiórka różańców dla więźniów, opowiedzieli w środę organizatorzy akcji - przedstawiciele wspólnoty Lednica 2000.

Podczas zorganizowanej w środę w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski konferencji prasowej pomysłodawca akcji modlitewnej kl. Rafał Orzechowski z seminarium w Łomży wyjaśnił powód, dla którego postanowił zorganizować ogólnopolską modlitwę za papieża.

DEON.PL POLECA

- "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" to realna odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka, które otrzymałem od niego w bazylice Santa Maria Maggiore w Rzymie w kwietniu 2017 roku. Papież powiedział: "ja modlę się za ciebie, a ty módl się za mnie". Słysząc tę propozycję, byłem w szoku - głowa Kościoła prosi mnie, szeregowego żołnierza, o modlitwę. Wiedziałem, że nie mogę tego przegapić, że musimy coś z tym zrobić - opowiada alumn.

Jak podkreśla, w inicjatywie chodzi przede wszystkim o zjednoczenie się i otoczenie Ojca Świętego łańcuchem modlitwy.

- Rok temu odbyła się pierwsza edycja akcji. Modliło się z nami ponad 70 grup oraz setki osób indywidualnych na trzech kontynentach. Również teraz chcemy wspólnie chwycić w dłonie różańce - dodaje.

Aspiracją młodych organizatorów jest, by modlitwa za Franciszka zjednoczyła i objęła cały świat.

- Mamy nadzieję, że w modlitwę różańcową w intencji Ojca Świętego włączą się katolicy na wszystkich kontynentach - mówi Dawid Burzyński z Ruchu Lednickiego.

Aby wziąć udział w akcji "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego", należy pomodlić się różańcem indywidualnie lub w grupie w intencji Ojca Świętego. Miejscem modlitwy może być kościół, szkoła, dom, a nawet park.

- Modlitwa wspólnotowa ma wielką moc. Nie liczy się, gdzie to zrobisz, ponieważ najważniejsza jest intencja, w której westchniesz do Boga - zachęcają organizatorzy.

Wyjaśniają, że podczas tegorocznej modlitwy odbędzie się także zbiórka różańców, które później przekazane zostaną więźniom.

- To nasza odpowiedź na to, do czego wzywa Franciszek - abyśmy głosili wiarę na peryferiach. Jednym z takich peryferiów są więzienia, gdzie ludzie naprawdę potrzebują Boga - podkreśla Dawid Burzyński.

6. rocznica konklawe, podczas którego wybrano papieża Franciszka przypada 13 marca. Aby ułatwić uczestnictwo w modlitwie, zaplanowano ją na niedzielę, 10 marca.

Aby dołączyć do akcji, wystarczy wypełnić odpowiedni formularz dostępny na stronie Ruchu Lednickiego. Tam też dostępny jest spot promujący inicjatywę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

10 marca modlimy się za papieża. "To realna odpowiedź na wezwanie Franciszka"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.