Anioł Pański ponownie bez wiernych. Watykan poważnie traktuje przepisy

Anioł Pański ponownie bez wiernych. Watykan poważnie traktuje przepisy
(fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI)
8 miesięcy temu
PAP / kk

To konsekwencja ogłoszenia czerwonej strefy w Rzymie i regionie Lacjum.

W związku z tym papież Franciszek ponownie od najbliższej niedzieli będzie odmawiał południową modlitwę Anioł Pański w bibliotece Pałacu Apostolskiego bez udziału wiernych na placu Św. Piotra.

Od poniedziałku w Lacjum i 10 innych regionach Włoch obowiązuje twardy lockdown z zakazem wychodzenia z domu bez uzasadnionej potrzeby.

Watykan dostosował się tym samym do włoskich przepisów o walce z pandemią, nie dopuszczając do tego, by wierni gromadzili się na placu.

Po grudniowo-styczniowym lockdownie papież zaczął ponownie odmawiać południową modlitwę w oknie Pałacu Apostolskiego na początku lutego.

Cały czas od jesieni zeszłego roku papieskie audiencje generalne odbywają się bez udziału wiernych, także w bibliotece, skąd są transmitowane.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
10,00 zł

Fratelli Tutti to tytuł, który Papież postanowił nadać swojej nowej encyklice poświęconej, jak czytamy w podtytule, „braterstwu” i „przyjaźni społecznej”. Oryginalny tytuł również w języku polskim pozostanie właśnie taki, a zatem nieprzetłumaczony – tak jak...

Skomentuj artykuł

Anioł Pański ponownie bez wiernych. Watykan poważnie traktuje przepisy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.