Argentyna: Franciszek będzie miał "swój" stadion w Buenos Aires

Argentyna: Franciszek będzie miał "swój" stadion w Buenos Aires
(fot. giulio napolitano / Shutterstock.com)
KAI / pk

Nowy stadion na 42 tys. widzów, którego budowa rozpocznie się wkrótce w dzielnicy Buenos Aires - Boedo, będzie nosił imię papieża Franciszka. Zapowiedział to Matías Lammens, prezes klubu San Lorenzo de Almagro, który będzie właścicielem obiektu i którego wielkim kibicem jest od wielu lat obecny następca św. Piotra.

"Nowy stadion będzie nazwany imieniem papieża Franciszka, naszego najsłynniejszego fana" - oznajmił prezes. Dodał, że 1 lipca klub obejmie oficjalnie w posiadanie tereny pod przyszły obiekt i z tej okazji przewidziano wielkie święto, które rozpocznie się nocą 30 czerwca. "Czujemy, że jest to wydarzenie historyczne" - podkreślił Lammens.

Ojciec Święty nigdy nie ukrywał swych sympatii do San Lorenzo de Almagro, klubu nie tak sławnego i utytułowanego jak dwa inne zespoły stołeczne: Boca Juniors i River Plate, ale też zasłużonego dla argentyńskiego sportu, a zwłaszcza piłki nożnej. Obecnie San Lorenzo chce się odwdzięczyć swemu najsławniejszemu i najwierniejszemu sympatykowi.

Club Atlético San Lorenzo de Almagro, czyli Klub Sportowy San Lorenzo de Almagro powstał oficjalnie 1 kwietnia 1908 roku z inicjatywy ks. Lorenzo Massy, salezjanina, który chciał przez sport wychować młodych mieszkańców stołecznej dzielnicy Boedo, wstępujących do zwalczających się gangów ulicznych. Od tamtego czasu przechodził różne koleje, nawet spadał do niższych klas rozgrywek, ale od 1982 gra nieprzerwanie w I lidze krajowej. W 2013 zdobył po raz pierwszy od wielu lat mistrzostwo kraju i wtedy zawodników, trenerów i działaczy klubu przyjął na specjalnej audiencji w Watykanie papież Franciszek.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Chris Lowney

Papież Franciszek. Lider, który przewodzi 1,2 miliarda ludzi na świecie. Zdobył światowe uznanie dzięki rewolucyjnemu podejściu do przywództwa. Cieszy się niegasnącą popularnością i codziennie zmienia naszą rzeczywistość.

Na czym polega efekt Franciszka?

Jeżeli chcesz, aby...

Skomentuj artykuł

Argentyna: Franciszek będzie miał "swój" stadion w Buenos Aires
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.