Biskupi skandynawscy wezwali do postu i szczególnej modlitwy intencjach papieża

Biskupi skandynawscy wezwali do postu i szczególnej modlitwy intencjach papieża
(fot. shutterstock.com)
KAI / jp

O podjęcie postu 5 października i szczególnej modlitwy w niedzielę 7 października w intencjach Ojca Świętego zaapelowali zebrani w Szczecinie biskupi z Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii i Szwecji.

W liście do wiernych biskupi odnieśli się do Listu Papieża Franciszka do Ludu Bożego z 20 sierpnia br. Stwierdzili, że "nadużycia seksualne, nadużycia władzy i konflikty wewnętrzne na najwyższych szczeblach zaciemniają oblicze całego Kościoła, oblubienicy Ducha Świętego".

Przypomnieli, że sam Ojciec Święty został niedawno zaatakowany w sposób bezprecedensowy. W tej sytuacji biskupi z krajów skandynawskich wezwali wszystkich swych wiernych do modlitwy za Kościół i za Ojca Świętego, o dar duchowego rozeznania, odwagi, i siły, by kierować Kościołem w tym czasie. Wyrazili wdzięczność wszystkim kapłanom i zakonnikom, którzy z pełnym oddaniem żyją swoim powołaniem, trwając na modlitwie i zachęcili ich do dalszej wierności.

Biskupi zachęcili wszystkich wiernych o podjęcie postu w piątek, 5 października, oraz do udziału w dniu modlitwy za Kościół i w intencjach Ojca Świętego w niedzielę 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej.

- Niech post i modlitwa uwrażliwi nas na cierpienia i niesprawiedliwość tego świata i obudzi nasz głód i pragnienie sprawiedliwości - napisali obradujący do 10 września w Szczecinie biskupi krajów nordyckich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Biskupi skandynawscy wezwali do postu i szczególnej modlitwy intencjach papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.