Czy papież wybierze się na światową konferencję klimatyczną do Glasgow?

Czy papież wybierze się na światową konferencję klimatyczną do Glasgow?
(fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT)
KAI / jb

W prasie brytyjskiej pojawiły się spekulacje na temat możliwości podróży papieża Franciszka na światową konferencję klimatyczną COP 26 w Glasgow w listopadzie br. Według dziennika „The Times” Szkocka Konferencja Biskupów ma rozpocząć przygotowania do ewentualnej wizyty papieża. Jak dotąd, brak oficjalnych informacji na ten temat.

Pytany przez gazetę rzecznik episkopatu powiedział, że Szkocka Konferencja Biskupów serdecznie powita „nawet krótką obecność papieża”. Ale decyzja o tym, czy Franciszek będzie uczestniczył w ONZ-owskim szczycie klimatycznym zależy wyłącznie od Stolicy Apostolskiej.

DEON.PL POLECA
Ze względu na pandemię koronawirusa ubiegłoroczny termin konferencji został przesunięty na 1-12 listopada 2021. W odbywających się systematycznie „szczytach klimatycznych” wielokrotnie uczestniczył już sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin. Jak twierdzi „The Times”, w Watykanie rozważa się, że osobista wizyta papieża może być jeszcze mocniejszym sygnałem wsparcia w walce ze zmianami klimatycznymi i ich skutkami.

Do obradującego w grudniu wirtualnego szczytu klimatycznego ONZ w grudniu papież Franciszek zaapelował o zmianę kursu ekologicznego. Ojciec Święty powiedział, że nie wolno okradać młodego pokolenia z nadziei na lepszą przyszłość. Konferencja była zorganizowana w piątą rocznicę paryskiego porozumienia klimatycznego, a jej celem było wywarcie nacisku na szefów państw i rządów, aby bardziej angażowali się w ochronę klimatu.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Czy papież wybierze się na światową konferencję klimatyczną do Glasgow?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.