"Czytajcie Ewangelię. Dobrze wam to zrobi"

"Czytajcie Ewangelię. Dobrze wam to zrobi"
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
5 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie KAI / CTV / psd

Do częstego czytania Ewangelii zachęcił papież Franciszek po dzisiejszej modlitwie "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie. Jej kieszonkowe egzemplarze podarował uczestnikom modlitwy. Rozdawali je rzymscy bezdomni.

Ojciec Święty uznał za bardzo wymowny fakt, że to właśnie najbardziej potrzebujący dają innym słowo Boże. Zachęcił zgromadzonych, by codziennie przeczytali choć jeden fragment Ewangelii. - Dobrze to wam zrobi - przekonywał papież.

Zobacz całe rozważanie papieża Franciszka

W swym zasadniczym rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański" Franciszek skomentował słowa z dzisiejszej Ewangelii: "Chcemy ujrzeć Jezusa". Ujawniają one "pragnienie, które przekracza różne epoki i kultury, pragnienie obecne w sercach wielu ludzi, którzy usłyszeli o Chrystusie, ale jeszcze Go nie spotkali - mówił papież.

Dodał, że "tym, którzy także i dzisiaj «chcą widzieć Jezusa», tym, którzy szukają oblicza Boga, tym, którzy otrzymali katechezę w dzieciństwie, a potem jej nie pogłębili, a nawet utracili wiarę, wielu tych, którzy jeszcze nie spotkali Jezusa osobiście, wszystkim im możemy ofiarować trzy rzeczy: Ewangelię, krzyż i świadectwo naszej wiary - ubogiej, ale szczerej".

Wyjaśnił, że w Ewangelii "możemy spotkać Jezusa, usłyszeć Go, poznać Go". Krzyż jest znakiem "miłości Jezusa, który za nas się ofiarował". Wiara zaś "wyraża się w prostych gestach miłości braterskiej". - Ale przede wszystkim w spójności życia, między tym, co mówimy i robimy, między wiarą i działaniem, między słowami i życiem. Ewangelia, krzyż i świadectwo - dodał Ojciec Święty.

Zobacz całe rozważanie papieża Franciszka

 

Więcej»

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Czytajcie Ewangelię. Dobrze wam to zrobi"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"Czytajcie Ewangelię. Dobrze wam to zrobi"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.