Droga Krzyżowa z papieżem: "Bóg jest miłosierdziem"

Droga Krzyżowa z papieżem: "Bóg jest miłosierdziem"
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
KAI / psd

Rozważania czternastu stacji tegorocznej Drogi Krzyżowej, której będzie przewodniczył papież Franciszek w Koloseum w Wielki Piątek, 25 marca wieczorem zostały napisane przez kard. Gualtiera Bassettiego, arcybiskupa Perugii-Città della Pieve. Kardynał zatytułował swoje rozważania: "Bóg jest miłosierdziem".

Teksty rozważań do czternastu stacji Drogi Krzyżowej, między innymi przypominają Zagładę Żydów w czasie II wojny światowej i dzisiejsze cierpienia wielu rodzin. Kard. Bassetti zwraca uwagę, że wiele osób postępuje dzisiaj podobnie jak Piłat. Nie są w stanie rozpoznać Chrystusa w obliczu obcych, cudzoziemców i migrantów.

W swoim rozważaniu do dziewiątej stacji: "Jezus po raz trzeci upada pod Krzyżem" kardynał z Perugii wskazuje na trudności jakie przeżywają rozbite rodziny, bezrobotni, młodzi ludzie bez przyszłości na godną pracę. Przy stacji dziesiątej: "Jezus odarty z szat", kardynał przypomina o dramacie dzieci, ofiar nadużyć seksualnych.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w rzymskim w Koloseum pod przewodnictwem Franciszka zostanie odprawione w Wielki Piątek, 25 marca o godz. 21.15. Wcześniej papież o godz. 17.00 będzie sprawował Liturgię Męki Pańskiej w bazylice watykańskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Droga Krzyżowa z papieżem: "Bóg jest miłosierdziem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.