Fatima: pontyfikat Franciszka zawierzony Maryi

Fatima: pontyfikat Franciszka zawierzony Maryi
(fot. EPA/Paulo Cunha)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / drr

Pontyfikat Papieża Franciszka został zawierzony Matce Bożej z Fatimy. W uroczystości wzięły udział dziesiątki tysięcy wiernych z całego świata, które do tego portugalskiego miasteczka przybyły w związku z 96. rocznicą objawień fatimskich. Kulminacją obchodów była poranna Msza, którą poprzedziło całonocne czuwanie.

W tym roku jubileuszowym uroczystościom przewodniczył metropolita Rio de Janeiro, abp Orani João Tempesta. Stąd też w Fatimie wiele mówiono o zbliżającym się Światowym Dniu Młodzieży, który w lipcu odbędzie się w tym brazylijskim mieście. Hierarcha zawierzył Matce Bożej z Fatimy uczestników tego spotkania. Wskazał zarazem, że czekająca na młodych Brazylia boryka się z wieloma problemami uderzającymi właśnie w młode pokolenie. Arcybiskup wskazał m.in. na przestępczość wśród młodocianych, opuszczenie, bezrobocie i rozbicie rodzin.

Papieski różaniec w ostatni dzień maja

Także dziś wikariusz dla Państwa Watykańskiego, kard. Angelo Comastri poinformował, że na zakończenie miesiąca maryjnego papież Franciszek poprowadzi nabożeństwo różańcowe na Placu św. Piotra.

Nabożeństwo odbędzie się w piątek 31 maja o godz. 20:00 i do udziału w nim nie będą potrzebne bilety wejściowe. Na zakończenie różańca przewidziano słowo Ojca Świętego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Fatima: pontyfikat Franciszka zawierzony Maryi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.