Franciszek być może odwiedzi swą ojczyznę w 2020 roku

Franciszek być może odwiedzi swą ojczyznę w 2020 roku
(fot. cathopic.com)
KAI / ms

Kilka dni temu biskupi argentyńscy, zebrani na swym 117. zgromadzeniu plenarnym, wystosowali pełen miłości list do swego wielkiego rodaka, w którym ponowili zaproszenie do odwiedzenia jego i ich ojczyzny.

Z nieoficjalnych źródeł watykańskich, a także z przecieków z episkopatu Argentyny wynika, że być może w przyszłym roku Franciszek odwiedzi swą ojczyznę, którą opuścił pod koniec lutego 2013, udając się na konklawe. Został na nim wybrany papieżem i od tamtego czasu ani razu już się tam nie pojawił, choć w tym okresie kilkakrotnie podróżował do Ameryki Południowej. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie sam Ojciec Święty najpóźniej jesienią br.

Jeśli podróż ta miałaby dojść do skutku, to zostanie ona zapowiedziana prawdopodobnie przed wyznaczonymi na 27 października wyborami prezydenckimi, aby uniknąć jakichkolwiek podejrzeń o ewentualne podteksty polityczne przyszłego wydarzenia.

DEON.PL POLECARok 2020 ma szczególny wymiar zarówno dla tamtejszych katolików, jak i dla całego narodu, gdyż zbiega się w nim kilka ważnych rocznic i wydarzeń. Będzie to Narodowy Rok Maryjny, skupiony wokół narodowego sanktuarium maryjnego w Luján. W przyszłym roku minie też 500 lat od pierwszej Eucharystii, sprawowanej na ziemi argentyńskiej.

Również archidiecezja Buenos Aires, którą kard. Jorge Mario Bergoglio kierował od 1998 do 13 marca 2013, gdy wybrano go papieżem, będzie obchodziła swe 400-lecie. Powołał ją do życia jako diecezję Paragwaju 6 kwietnia 1620 Paweł V (po kilkunastu latach zmieniła nazwę na Buenos Aires) a 5 marca 1866 podniósł ją do rangi archidiecezji-metropolii bł. Pius IX. I wreszcie w 2020 będzie obchodzona 400. rocznica ukazania się w Catamarce “Virgen del Valle" (Dziewicy z Doliny).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek być może odwiedzi swą ojczyznę w 2020 roku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.