Franciszek do Wenezuelczyków: jakże chciałbym móc was odwiedzić

Franciszek do Wenezuelczyków: jakże chciałbym móc was odwiedzić
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
1 tydzień temu
PAP / pk

Papież Franciszek wyznał, że bardzo chciałby odwiedzić Wenezuelę. Zapewnił o tym w specjalnym przesłaniu do narodu tego kraju z okazji piątkowej beatyfikacji lekarza Jose Gregorio Hernándeza (1864-1919) w Caracas.

W orędziu wideo, opublikowanym w czwartek przez Watykan, papież powiedział: "Modlę się o to, abyśmy wszyscy razem odnaleźli znów Wenezuelę, w której każdy będzie miał swoje miejsce, gdzie wszyscy znajdą przyszłość dla siebie".

"Proszę Boga, aby żadna zewnętrzna interwencja nie uniemożliwiła wam podążać drogą jedności narodowej. Jakże chciałbym móc was odwiedzić i chociaż okazać wam pomoc w tej drodze" - oświadczył papież.

Zaapelował do Wenezuelczyków o pojednanie i zdolność przebaczenia oraz "nawrócenie ku większej solidarności" z innymi.

Mszy beatyfikacyjnej miał przewodniczyć w Caracas watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin - były nuncjusz apostolski w Wenezueli, ale musiał zrezygnować z podróży z powodu pandemii.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
48,93 zł
69,90 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Franciszek do Wenezuelczyków: jakże chciałbym móc was odwiedzić
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.