Franciszek ma nadzieję, że pielgrzymi z Peru mu to wybaczą

Franciszek ma nadzieję, że pielgrzymi z Peru mu to wybaczą
(fot.shutterstock.com)
3 lata temu
KAI/ ed

W ostatnim dniu swojej wizyty w Chile papież Franciszek podziękował za przybycie licznej grupie pielgrzymów z jego rodzinnej Argentyny. Żartując wyraził nadzieję, że tego szczególnego wyróżnienia Argentyńczyków nie wezmą mu za złe pielgrzymi z Peru i Boliwii.

Na zakończenie Mszy św. w Iquique 18 stycznia Ojciec Święty pozdrowił przede wszystkim swoim argentyńskim rodakom, którzy są dla niego "częścią stron ojczystych".

Chcieli zobaczyć papieża "na własne oczy"

Wielu Argentyńczyków skorzystało z okazji, by "na własne oczy" zobaczyć swego papieża rodaka z Buenos Aires. Licznie więc byli obecni w Temuco oraz Iquiuqe. Od czasu wyboru na papieża w marcu 2013 roku Franciszek nie odwiedził jeszcze Argentyny, mimo iż kilkakrotnie był już na kontynencie południowoamerykańskim.

W debacie, jaka toczy się na temat ewentualnej wizyty papieża-Argentyńczyka w jego rodzinnym kraju, arcybiskup San Juan de Cuyo Jorge Lozano poprosił o cierpliwość.

Papież kieruje się dobrem całego Kościoła

"Papież przyjedzie do Argentyny, kiedy pozwoli mu na to kalendarz obowiązków" - podkreślił abp Lozano w rozmowie z argentyńskim dziennikiem "La Tercera". Hierarcha tłumaczył, że rozumie papieża, który "swoje decyzje podejmuje mając na uwadze Kościół na całym świecie".

"A jeśli Bóg pozwoli, ta podróż może nastąpić nawet niedługo" - powiedział.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
22,43 zł
29,90 zł

Co Bóg robił przed stworzeniem świata? Czy źli ludzie też mają swojego Anioła Stróża? Dlaczego nie ma teraz tak wielu cudów jak dawniej?

Dzieci, tak jak dorośli, mają pytania i wątpliwości, ale często chowają je...

Skomentuj artykuł

Franciszek ma nadzieję, że pielgrzymi z Peru mu to wybaczą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.