Franciszek: Maryja jest latarnią dla niespokojnej i zalęknionej ludzkości

Franciszek: Maryja jest latarnią dla niespokojnej i zalęknionej ludzkości
(fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO)
1 rok temu
KAI / ml

Ogłoszenie dogmatu o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny było reakcją na sytuację w powojennym świecie. Wskazuje na to Franciszek w przesłaniu do Papieskich Akademii, które zgromadziły się na wspólnym posiedzeniu zorganizowanym przez Akademię Mariologiczną.

„Dramatyczne doświadczenie dwóch światowych wojen skłoniło Piusa XII do wskazania w znaku Wniebowziętej latarni pokoju dla niespokojnej i zalęknionej ludzkości” – napisał Ojciec Święty.

Franciszek przypomina, że również następni papieże przypisywali Maryi istotną rolę w świecie i Kościele. Paweł VI chciał, aby współczesny człowiek, ze wszystkimi swymi problemami i aspiracjami, znajdował w niej jasną wizję i pokrzepiające słowo. Janowi Pawłowi II to właśnie Matka Odkupiciela wytyczała drogi do nowego tysiąclecia. Benedykt XVI wskazywał na kluczową relację między mariologią i teologią Słowa Bożego.

Franciszek zapewnił, że również i on chce wspierać rozwój badań teologicznych na polu mariologii. Temu ma również służyć przyznanie nagród Papieskich Akademii dwóm mariologom z Hiszpanii (Carme López Calderón) i Rumunii (Ionuț-Cătălin Blidar) oraz medalu pontyfikatu Chorwackiemu Instytutowi Mariologicznemu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek: Maryja jest latarnią dla niespokojnej i zalęknionej ludzkości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.